Bangladešā strādnieku protesta dēļ slēgtas ap simt apģērbu fabriku

Bangladešā policija ir izmantojusi gumijas lodes un asaru gāzi, lai izklīdinātu demonstrējošos apģērbu fabriku strādniekus, kas jau piekto dienu streiko, liekot slēgt ap simt fabriku un radot bažas, vai to īpašnieki varēs izpildīt ASV un Eiropas mazumtirgotāju pasūtījumus.

Policija un vietējie plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka piektajā jaunākā protestu viļņa dienā demonstrācijas notiek divos galvaspilsētas Dhakas rūpnieciskajos rajonos.

Policijas amatpersona paziņoja, ka demonstrantus Gazipuras rajonā izdevies izklīdināt, bet viņš nevarēja apstiprināt, vai tur sadursmēs kāds ir ievainots.

Savukārt laikraksts "Prothom Alo" vēstīja, ka sadursmēs Narajanganjas rajonā ir vismaz desmit ievainotie.

Protesti par mazajām algām, sociālajām garantijām un sliktajiem darba apstākļiem Bangladešas apģērbu ražošanas sektorā ir saasinājušies kopš aprīļa, kad netālu no galvaspilsētas sabruka astoņstāvu ēka, kurā atradās vairākas apģērbu ražotnes, prasot 1127 cilvēku dzīvību un radot jautājumus par drošības apstākļiem nozarē.

Valdības izveidota komisija un arodbiedrības jūnijā pieprasīja minimālās mēnešalgas pacelšanu līdz 8114 takām (54,2 latiem), bet fabriku īpašnieki noraidīja prasību, paskaidrojot, ka drūmo ekonomikas apstākļu dēļ algas var palielināt vien par 20% - līdz 3600 takām (24 latiem)

2010.gada demonstrantiem izdevās piespiest valdību un fabriku īpašniekus palielināt minimālo mēnešalgu līdz 3000 takām (20,68 latiem). Pirms tam tā bija 1662,50 taku (11,46 lati)

Bangladeša ir otra lielākā apģērbu ražotāja pasaulē, un šīs jomas gada apgrozījums šajā valstī ir apmēram 11 miljardi latu. Apģērbu ražošanas sektors veido 80% no Bangladešas eksporta kopapmēra. Bangladešas apģērbu fabrikās tiek ražoti izstrādājumi tādiem Rietumu mazumtirgotājiem kā "Walmart", H&M, "Tesco", "Inditex" un "Carrefour".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti