Bangladešā no plūdu apdraudētiem reģioniem evakuēti simtiem tūkstoši cilvēku

Bangladešas varas iestādes no plūdu apdraudētiem rajoniem evakuējušas simtiem tūkstošus iedzīvotāju. Savukārt kaimiņvalstī Šrilankā ciklona atnestās lietavas jau prasījušas vairāku simtu iedzīvotāju dzīvības.

Šrilankas varas iestādes apkopo datus par postošās dabas stihijas radītajiem zaudējumiem. Pēdējo 14 gadu laikā spēcīgākais tropiskais ciklons prasījis 164 cilvēku dzīvības, bet 104 personas tiek uzskatītas  par pazudušām bez vēsts. Dabas stihijā arī sagrautas vai izpostītas ap 2000 ēkas.

Bangladešas piekrasti ciklons „Mora” skāris ar vēja ātrumu, kas brāzmās sasniedz aptuveni 35 metrus sekundē. Gaidāms, ka ciklons skars arī Bangladešas kaimiņvalstis Indiju un Mjanmu.

Bangladešā atsevišķos rajonos izsludināts augstākais draudu līmenis. Uz laiku slēgtas skolas un citas sabiedriskās iestādes, un to ēkas tiek izmantotas kā iedzīvotāju patversmes. Pagaidām nav ziņu par upuriem, tomēr daudzām piekrastes pilsētām un ciematiem jau nodarīti ievērojami postījumi, cietuši tūkstošiem mājokļu.

Meteoroloģiskais dienests brīdināja, ka ciklons varētu dzīt līdz vismaz pusotram metram augstu uzplūda vilni uz Bengālijas līča piekrastes rajoniem, kur mīt miljoniem cilvēku. Zvejas kuģiem likts atgriezties krastā un palikt noenkurotiem. Varasiestādes iepriekš bija paziņojušas, ka evakuē vairāk nekā miljonu cilvēku – uz patversmēm, skolām un valdības ēkām.

Tāpat tiek ziņots par būtiskiem postījumiem arī Rohingju musulmaņu bēgļu nometnēs, kas Bangladešā guvuši patvērumu, bēgot no vardarbības un represijām kaimiņvalstī Mjanmā. Aģentūra AFP, atsaucoties uz Rohingju bēgļu pārstāvjiem, vēsta, ka bēgļu apmetnēs ciklons radījis bojājumus 20 000 mājokļu.

Bangladešu laikā no aprīļa līdz decembri regulāri skar spēcīgas vētras, prasot upurus un nodarot plašus postījumus.

Pērn maijā ciklons „Roanu” Bangladešā prasīja 20 cilvēku dzīvības un piespieda miljoniem pamest savas mājas. Bet 2007.gadā ciklons „Sidrs” nogalināja gandrīz četrus tūkstošus cilvēkus un radīja zaudējumus, kas mērāmi miljardos dolāru. Toreiz ciklona vēja ātrums sasniedz pat 70  metrus sekundē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti