Bangladešā beigusies ķīlnieku krīze; nogalināti 20 ārvalstu ķīlnieki

20 cilvēki nogalināti ķīlnieku krīzē restorānā Bangladešas galvaspilsētā Dakā, kur bija ieņēmuši radikālie islāmistu kaujinieki. Visi nogalinātie gūstekņi bija ārzemnieki. Varasiestādes izbeidza ķīlnieku krīzi, īpašo uzdevumu spēkiem iebrūkot restorānā. Par uzbrukumu atbildību uzņēmies džihādistu grupējums „Islāma valsts.” Pēdējā laikā Bangladešā jau bija pieaudzis uzbrukumu skaits pret reliģisko minoritāšu pārstāvjiem un ārzemniekiem.

Ķīlnieku krīze restorānā Bangladešas galvaspilsētas Dakas diplomātiskajā rajonā sākās piektdienas vakarā. Ar automātiskajiem ieročiem un sprāgstvielām bruņojušies kaujinieki iebruka ēkā, izraisot eksplozijas un sākot apšaudi.

Aptuveni desmit stundas vēlāk īpašo uzdevumu spēki iebruka restorānā, lai izbeigtu ķīlnieku krīzi. Pēc smagām apšaudēm seši uzbrucēji tika nogalināti, bet viens arestēts, paziņoja valdība. Izdevās izglābt vairāk nekā 10 cilvēkus, daži bijuši no Japānas un Šrilankas.

Tomēr vēlāk armija paziņoja, ka ķīlnieku sagrābēji bija nogalinājuši 20 cilvēkus, kas visi bija ārvalstnieki. Lielākā daļa – itāļi un japāņi, ziņo aģentūra AFP. „Daudzi no viņiem tika brutāli sacirsti līdz nāvei ar asiem ieročiem,” pavēstījas armijas brigādes ģenerālis Najīms Čoudurijs.

Iepriekš Bangladešas laikraksts „Daily Star” ziņoja, ka uzbrucēji spīdzinājuši tos, kuri nespēja citēt Korānu.

Nogalināti arī divi policisti, kuriem nācās cīnīties ar smagi apbruņotajiem ķīlnieku sagrābējiem. Aptuveni 30 policisti arī guvuši ievainojumus.

Atbildību par uzbrukumu, kas noticis musulmaņu svētā mēneša ramadāna laikā, uzņēmies radikālais džhādistu grupējums „Islāma valsts.” Pēdējā laikā Bangladešā, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņu, ir palielinājies reliģisko minoritāšu pārstāvju un sekulāro aktīvistu slepkavību skaits. Aizdomās tiek turēti islāmistu kaujinieki.

Bangladešas premjerministre Šeika Hasina notikušo raksturoja kā „ārkārtīgi briesmīgu.” Uzrunā televīzijā premjere paziņoja, ka viņas valdība ir apņēmusies Bangladešu atbrīvot no terorisma. Hasinas valdība par iepriekšējiem uzbrukumiem reliģiskajām minoritātēm un ārvalstniekiem bija vainojusi savus politisko oponentus. Taču notikušais Dakas restorānā pastiprina bažas, ka grupējums „Islāma valsts” izplata savu ietekmi.

Pagājušajā mēnesī varasiestādes īstenoja valsts mēroga reidus pret vietējām džihādistu grupām un arestēja vairāk nekā 11 tūkstošus cilvēku.

Tomēr daudzas cilvēktiesību organizācijas apšauba valdības nodomus, apgalvojot, ka daudzi aresti bija nepamatoti vai arī tika izmantoti, lai apklusinātu valdības politiskos oponents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti