Bangladešā astoņstāvu ēkas sagrūšanā bojāgājušo skaits pārsniedz tūkstoti

Apstiprinātais bojāgājušo skaits, Bangladešā pagājušajā mēnesī sagrūstot astoņstāvu ēkai, ir pārniedzis 1000 cilvēkus, piektdien paziņoja armija.

"Bojāgājušo skaits tagad ir 1006," pavēstīja kapteinis Šahnevazs Zakarija no armijas iestādes, kas izveidota glābšanas darbu koordinēšanai. Kopš ceturtdienas rīta ir atrasti 130 bojāgājušie.

Pēc 24.aprīlī notikušās katastrofas ir izglābti 2437 cilvēki, no kuriem apmēram 1000 bija smagi ievainoti. Meklēšanas un glābšanas darbi turpinās, tomēr ir maz cerību vēl kādu atrast dzīvu.

Bangladešas galvaspilsētas Dhakas nomalē Savaras rajonā 24.aprīlī sagruvušajā ēkā "Rana Plaza" atradās veikali, bankas filiāle un piecas apģērbu fabrikas. Neskarts palika tikai tās pirmais stāvs.

Ēkas sagrūšanas brīdī tajā bija vairāk nekā 3000 cilvēku. Ēka sagruva pēc tam, kad apģērbu fabriku vadītāji bija ignorējuši strādnieku brīdinājumus par tās nestabilitāti. Sagruvušās ēkas augšējie trīs stāvi bija uzcelti nelikumīgi.

Valdības izmeklēšanas komisijas vadītājs Mains Udins Handakers ir paziņojis, ka ēkas sabrukšanā vainojama uz tās jumta novietoto četru lielo ģeneratoru vibrācija.

"Pārkāpjot noteikumus, uz jumta tika novietoti četri milzu ģeneratori. Kad tika pārtraukta elektroapgāde un šie ģeneratori tika ieslēgti, tie izraisīja vibrāciju, kas līdz ar tūkstošiem šujmašīnu vibrāciju izraisīja ēkas sabrukšanu," sacīja izmeklēšanas komisijas vadītājs.

Ēkas arhitekts Masūds Reza ir paziņojis, ka viņš projektējis šo ēku tikai lielveikalam un birojam, nevis fabrikām.

Saistībā ar ēkas sabrukšanu ir aizturēti 12 cilvēki, tostarp ēkas īpašnieks un četru apģērbu fabriku īpašnieki.

Bangladešā arī agrāk ir sagruvušas ēkas, jo daudzstāvu namu cēlēji mēdz neievērot būvniecības noteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti