Dienas ziņas

ASV dienvidu štatus skāris neredzēts aukstums

Dienas ziņas

NVD vadīs Āris Kasparāns

Baltkrievijā notiesā «Belsat» žurnālistes

Baltkrievijas žurnālistēm par protestu filmēšanu piespriež divus gadus cietumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Baltkrievijā par protestu filmēšanu ar divu gadu cietumsodu notiesātas divas baltkrievu žurnālistes no Polijā bāzētā telekanāla „Belsat”. 27 gadus vecā Katerina Bahvalova un 23 gadus vecā Darja Čuļcova tiesā noliedza vainu izvirzītajās apsūdzībās demonstrāciju organizēšanā. Viņas uzsvēra, ka šī lieta ir pilnībā safabricēta un politiski motivēta, lai iebiedētu neatkarīgos medijus.

Žurnālistes tika aizturētas novembrī Minskā dzīvoklī, no kura viņas filmēja protestus. Tobrīd demonstrācijas notika pēc aktīvista Romāna Bondarenko nāves, kurš pirms tam bija piekauts un aizturēts. Žurnālistes tika apsūdzētas par tādu darbību organizēšanu, kas rupji pārkāpj sabiedrisko kārtību. Minskas tiesa abas atzina par vainīgām un piesprieda divu gadu cietumsodu.

Arī viņu advokāts apsūdzības dēvē par absurdām, jo žurnālistes vienkārši darījušas savu darbu un atspoguļojušas protesta akciju.

“Visi kriminālprocesi, kas uzsākti pēc protestiem, ir absolūti nelikumīgi. Pilsoņi īsteno savas tiesības uz mierīgu protestu. Tās nevar uzskatīt par darbībām, kas traucē sabiedrisko kārtību,” uzsver advokāts Sergejs Zikratskis.

“Negribu domāt, ka tie būs divi gadi. Protams, iesniegsim apelāciju, tālāk jau skatīsimies. Ceram, ka viss ātri beigsies un mēs tiksimies mājās,” stāsta Darjas Čuļcovas māte. “Es, protams, kā vienmēr raudu, Darja saka, lai neraudu un viņu atbalstu. Es to vēlos, bet ir grūti. Vēlos, lai viņa varētu braukt mājās. Vēl jo vairāk, viņa ne pie kā nav vainīga.”

"Man žēl, man sāp, ka tas noticis. Bet es neko nevaru mainīt, jo jūs jau saprotat, ka tāda ir mūsu tiesa, tāda ir mūsu valdība. Es mazliet paraudāju, tagad apciemošu savu meitu.”

Kopš protesta akciju sākuma Baltkrievijā pusgada laikā aizturēti vairāk nekā 400 žurnālisti. Vismaz desmit no viņiem izvirzītas kriminālapsūdzības.

Šonedēļ sākās arī prāva pret Baltkrievijas opozīcijas politiķi Viktoru Babariko. Varasiestādes viņu apsūdz par korupciju un naudas atmazgāšanu. Babariko plānoja kandidēt Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās, bet netika pielaists vēlēšanām, drīz pēc tam viņu apcietināja.

Baltkrievijas valstij piederošā aģentūra „Belta” ceturtdien ziņoja, ka līdzšinējais Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko nākamajā pirmdienā plāno tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Lukašeno izteicies, ka gaidāmā tikšanās nebūšot saistīta ar finansiāliem jautājumiem.

KONTEKSTS:

Politiskā krīze Baltkrievijā turpinās kopš prezidenta vēlēšanām, kas notika 9. augustā un izraisīja sacelšanos pret līdzšinējo autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko un režīma atbildi, īstenojot nežēlīgas represijas pret miermīlīgo demonstrāciju dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti