Baltkrievijas varasiestādes atsakās reģistrēt Lukašenko galvenā sāncenša kandidatūru

Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija otrdien, 14. jūlijā, atteikusies reģistrēt aizturētā baņķiera Viktora Babariko kandidatūru gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Babariko tika uzskatīts par prezidenta Aleksandra Lukašenko galveno konkurentu augustā gaidāmajās vēlēšanās.

ĪSUMĀ:

 • Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija atteikusies reģistrēt Viktora Babariko kandidatūru gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.
 • Babariko ir bijušais "Belgazprombank" vadītājs.
 • Babariko tika uzskatīts par vienu no galvenajiem prezidenta Lukašenko konkurentiem vēlēšanās.
 • Žurnālisti un aktīvisti norāda: šis ir kārtējais solis, lai atbrīvotos no opozīcijas, kas varētu traucēt Lukašenko varas nostiprināšanai.

Baltkrievijas varasiestādes atsakās reģistrēt galvenā Lukašenko sāncenša kandidatūruRihards Plūme

  Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija lēmumu par atteikšanos reģistrēt aizturētā baņķiera Viktora Babariko kandidatūru gaidāmajām prezidenta vēlēšanām pieņēma vienbalsīgi. Tas notika pēc tam, kad komisijas priekšsēdētāja bija nolasījusi Babariko izvirzītās apsūdzības, kas ietver apgalvojumus, ka viņš nav reģistrējis visus savus ienākumus un viņa kampaņa izmantojusi finansējumu no ārvalstu organizācijām.

  Babariko agrāk vadīja banku „Belgazprombank”, kas ir Krievijas enerģētikas milža „Gazprom” apakšstruktūra. Jūnijā Babariko un viņa dēls tika aizturēti uz aizdomu pamata par korupciju, bet baņķiera atbalstītāji kategoriski noraida šīs apsūdzības.

  Notikušo Latvijas Televīzijai komentē neatkarīgā Baltkrievijas žurnāliste Hanna Ļubakova: "Baltkrievijas varasiestādes mēģina novērst jebkādus protestus. Tas, ka populārākie prezidenta amata kandidāti - Viktors Babariko, Valērijs Cepkalovs – nav reģistrēti, tie lēmumi balstīti uz tās pašas loģikas. Iedomājaties, ja viņiem ļautu kandidēt? Pat ja rezultātos tiktu paziņots, ka viņi katrs ieguvuši ap 5% balsu, bet Lukašenko – ap 80%, tas būtu izraisījis masu protestus. Tāpēc varasiestādes vēlas izvairīties no tā kopumā. Grūti pateikt, kas notiks tālāk. Ir cilvēki, kuri saka, ka jāturpina iziet ielās, jāprotestē. Bet jāatceras, ka

  kopš priekšvēlēšanu perioda sākuma vairāk nekā 700 cilvēku ir aizturēti. Šobrīd mums ir aptuveni 20 politieslodzīto.

  Līdz ar to ir ārkārtīgi sarežģīti organizēt jebkādas darbības. Vēl jo vairāk tāpēc, ka varasiestādes turpina draudēt, ka jebkurā brīdī var tikt atslēgts internets."

  Prezidents Aleksandrs Lukašenko, kas atrodas pie varas jau ceturtdaļu gadsimta, vēlēšanās kandidē uz vēl vienu pilnvaru termiņu, un viņam faktiski vairs nav vērā ņemamu konkurentu. Pēdējo nedēļu laikā Baltkrievijā aizturēti daudzi prezidenta kritiķi un konkurenti un sabiedrībā pazīstami opozīcijas pārstāvji saskārušies ar nopietniem šķēršļiem centienos kandidēt 9. augustā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti