Baltkrievijas protestos vairāk nekā 100 aizturēto

Vairākās Baltkrievijas pilsētās pēdējo dienu laikā ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, lai izrādītu neapmierinātību ar iespējamo prezidenta amata kandidātu un opozīcijas aktīvistu aizturēšanu.

Protesti, kas sākās piektdien no rīta ilga visu dienu līdz vēlai naktij. Piektdiena bija pēdējā diena, kad iespējams parakstīties par alternatīvu prezidenta amatu kandidātu piedalīšanos augustā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās. Pašreizējam valsts vadītājam Aleksandram Lukašenko pretī vēlējās stāties vairāki sabiedrībā populāri cilvēki, kuri iestājas par pārmaiņām. Par to, cik nozīmīgi bijuši protesti un kas sagaidāms tālāk, Latvijas Televīzijai stāsta Baltkrievijas žurnāliste Hanna Ļubakova:

"Protesti notika vairāk nekā desmit Baltkrievijas pilsētās. Milicija aizturēja vairāk nekā 130 cilvēku, ieskaitot vismaz 12 žurnālistus. Daudzi tika sisti.

Tagad divi populārākie Lukašenko pretinieki atrodas cietumā, ieskaitot Sergeju Tihanovski un Viktoru Babariko. Bija vairākas iniciatīvu grupas, kas centās viņus piereģistrēt kā prezidenta amata kandidātus. Bija vēl aptuveni desmit kandidātu, kas vēlējās piedalīties vēlēšanās. Grūti pateikt, vai protesti turpināsies, bet skaidrs, ka šāds represiju skaits un pilsoniskā aktivitāte ir nepieredzēta."

Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā gaidāmas 9. augustā. Tiek paredzēts, ka Aleksandrs Lukašenko, kurš pie varas bijis ceturtdaļgadsimtu, saglabās pašreizējo amatu. Sabiedrībā jau iepriekš saasinājās neapmierinātība ar pastāvošo režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti