Baltkrievijas prokuratūra pieprasa bloķēt balsu skaitīšanas vietni

Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ir vērsusies Informācijas ministrijā ar prasību bloķēt interneta vietni "Golos", vēsta ziņu portāls "Belsat". Vietnes izveidotāji iestājas par godīgu balsu skaitīšanu svētdien, 9. augustā, gaidāmajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās.

Ģenerālprokuratūra apgalvo, ka "Golos"' var pārkāpt Baltkrievijas pilsoņu tiesības, jo reģistrējoties vietnē ir jāsniedz personas dati. Tā kā vietne esot reģistrēta ārvalstīs, tad neesot skaidrs, kas un kādā nolūkā izmantos šos datus.

Vietnes pārstāvji, kuri sevi dēvē par "godīgiem ļaudīm", paziņojuši, ka turpinās darbu arī gadījumā, ja Baltkrievijas varasiestādes bloķēs piekļuvi platformai.

Viņi arī norāda, ka "Golos" ir reģistrējušies vairāk nekā miljons lietotāju, ar kuriem notiekot saziņa caur mobilajām lietotnēm "Viber" un "Telegram".

"Golos" izveidotāji mudina Baltkrievijas pilsoņus nofotografēt savus balsošanas biļetenus un nosūtīt tos interneta platformai. Pēc tam, kad Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komiteja būs nākusi klajā ar oficiālajiem vēlēšanu rezultātiem, "Golos" publicēs alternatīvās balsu skaitīšanas iznākumu.

KONTEKSTS:

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās favorīts būs uz sesto pilnvaru termiņu kandidējošais ilggadējais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko. 65 gadus vecā Lukašenko pozīcijām izaicinājums ir Baltkrievijas ekonomiskās problēmas.  

Bez Lukašenko starp atlikušajiem četriem vēlēšanām pielaistajiem kandidātiem opozīcija apvienojās aiz Svetlanas Tihanovskas, kuras vīru – populāro blogeri Sergeju Tihanovski – apcietināja pēc tam, kad viņš paziņoja par kandidēšanu uz prezidenta amatu. 37 gadus vecās Tihanovskas priekšvēlēšanu mītiņi spējuši piesaistīt plašas cilvēku masas, kas demonstrē sabiedrības neapmierinātību ar Lukašenko režīmu.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, kas jau 25 gadus nevienas Baltkrievijā notikušās vēlēšanas nav atzinusi par brīvām un godīgām, paziņojusi, ka šogad nesūtīs savus novērotājus uz vēlēšanām, jo Baltkrievija nav laikus nosūtījusi uzaicinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti