Baltkrievijas opozīcijas līderis uzsāk badastreiku

Viens no arestētajiem Baltkrievijas opozīcijas līderiem Maksims Znaks cietumā ir uzsācis badastreiku.

Znaks ir viens no opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes vadītājiem. Vīrietis tiek apsūdzēts par mēģinājumiem apdraudēt nacionālo drošību. Znaka advokāts Baltkrievijas medijiem sacīja, ka badastreiks ir domāts, lai pievērstu uzmanību tam, ka viņš tiek turēts cietumā tikai par sava viedokļa paušanu.

KONTEKSTS:

Baltkrievijai ir jānodrošina brīva piekļuve arī cietumiem ANO īpašajai tiesību novērotājai Anaīsai Marinai. Uz to rezolūcijā mudina ANO Cilvēktiesību padome.

Pieprasot piekļuvi ANO Baltkrievijas novērotājai, piektdien sanāksmē Ženēvā Cilvēktiesību padome arī aicināja Minsku izbeigt lietot vardarbību, spīdzināšanu un aizturēšanas, vēršoties pret pilsoniskajām tiesībām. Baltkrievijas varasiestādēm jāsāk dialogs ar opozīciju un pilsonisko sabiedrību, teikts rezolūcijā.  

“Esam bijuši liecinieki tūkstošiem arestu, simtiem ziņojumu par spīdzināšanu un sliktu izturēšanos. Tostarp seksuālu vardarbību un bērnu spīdzināšanu, cilvēku vardarbīgu nolaupīšanu gaišā dienas laikā, domājams, viņu mierīgi paustā viedokļa dēļ. Bruņoti policisti un drošības personāls sistemātiski izmantots, vēršot nepamatotu vai pārmērīgu spēku pret miermīlīgiem demonstrantiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti