Dienas ziņas

Sabiedrisko mediju likums – finiša taisnē

Dienas ziņas

Lietuva vēlas Covid-19 kritēriju pacelt līdz 25

S. Tihanovska saņem Polijas apbalvojumu

Baltkrievijas opozīcijas līdere Tihanovska saņem Polijas apbalvojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Baltkrievijas opozīcijas līderei Svetlanai Tihanovskai Polijas ekonomiskā foruma laikā pasniegts īpašs apbalvojums. Polijas ārlietu ministrs paziņojis, ka viņa simbolizē demokrātijas, brīvības un pašcieņas vērtības, kas ir tuvas arī poļiem. Tikmēr no Baltkrievijas aktīvistiem tiek saņemta jauna informācija saistībā ar Tihanovskas sabiedrotās un pašlaik arestētās Marijas Koļesņikovas likteni.

Turpinot divu dienu vizīti Polijā, Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska apmeklēja Polijas dienvidu pilsētā Karpačā notiekošo starptautisko ekonomikas forumu. Uz to viņu uzaicināja Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau, kurš viņai pasniedza apbalvojumu par cīņu par baltkrievu tiesībām.

"Jūs esat lielisks simbols cīņai par vērtībām, kuras ir tik tuvas arī poļu tautai – cīņai par pašcieņu, brīvību, cilvēktiesībām un demokrātiju," pauda Rau.

Savukārt pati Tihanovska uzsvēra, ka šis ir pagodinājums visai baltkrievu tautai. "Es šajā mirklī neesmu Svetlana Tihanovska. Es esmu katra persona manā Baltkrievijā, un ar šo pagodinājumu, kuru jūs sniedzat man, es godinu katru cilvēku mūsu valstī, kurš spējis pārkāpt savām bailēm, lai cīnītos par mūsu tiesībām un turpina cīnīties par drošu un brīvu Baltkrieviju. Šis nav pagodinājums man, tas ir pagodinājums baltkrievu tautai, un par to es jums ļoti pateicos," sacīja Tihanovska.

Tikmēr no Minskas saņemtas jaunas ziņas par to, kas pēdējās dienās noticis ar pašlaik arestēto opozīcijas Koordinācijas padomes locekli Mariju Koļesņikovu. Viņas advokātei bija iespēja ar viņu tikties. Marija stāstīja, ka pirmdien tika nolaupīta uz ielas un viņai galvā uzbāzts maiss, bet mikroautobusā viņai pateikts – ja valsti viņa nepametīšot labprātīgi, viņu tik un tā padzīšot "dzīvu vai mirušu."

Tagad viņas advokāti grasās ierosināt krimināllietu pret Baltkrievijas drošības dienestu laikā, kad pašu Koļesņikovu apsūdz mēģinājumā sagrābt varu. "Viņas juridiskais statuss ir “aizdomās turamā”. Viņa jūtas relatīvi labi. Izdevies nedaudz atpūsties. Relatīvi labi nozīmē – salīdzinājumā ar iepriekšējām dienām," teica Marijas Koļesņikovas advokāte Ludmila Kozaka.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā jau vairākas nedēļas turpinās masu protesti pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%.

Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti