Baltkrievijas opozīcija: Viena no opozīcijas līderēm Koļesņikova nonākusi reanimācijā

Baltkrievijas opozīcijas politiķi vēsta, ka viena no opozīcijas līderēm Marija Koļesņikova, kura jau vairāk nekā divus gadus atrodas ieslodzījumā, ir ievietota Gomeļas slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Aleksandra Lukašenko režīms Koļesņikovai ir piespriedis 11 gadu cietumsodu, un gada sākumā viņa tika ievietota sieviešu cietumā Gomeļā.

Par to, ka 40 gadu vecā Koļesņikova nonākusi reanimācijā, otrdien paziņoja cits baltkrievu opozīcijas līderis Viktors Babariko, atsaucoties uz viņas advokāta sniegto informāciju.

Bažas par Koļesņikovas likteni izteikusi arī Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska.

Cietuma vadība gan nav apstiprinājusi ziņas par Koļesņikovas nonākšanu slimnīcā.

Koļesņikovas advokāts vēstīja, ka pirms tam viņa bija ievietota karcerī (soda izolatorā). Baltkrievijas un Krievijas ieslodzījuma vietās ievietošanu karcerī bieži izmanto kā nežēlīgu izrēķināšanās veidu, lai ietekmētu režīma upurus.

Baltkrievijas tiesa pērn septembrī piesprieda Koļesņikovai 11 gadus cietumā par "sazvērestību ar mērķi sagrābt valsts varu". 2021. gada beigās Baltkrievijas Augstākā tiesa noraidīja Koļesņikovas apelācijas prasību.

Opozicionāre atrodas ieslodzījumā kopš 2020. gada septembra.

Mūziķe Koļesņikova 2020. gadā iesaistījās opozīcijas izveidotajā Koordinācijas padomē un uzņēmās opozīcijas līderes lomu līdzās Svjatlanai Cihanouskai un Veronikai Cepkalo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti