Baltkrievijas diktators Lukašenko attēlo sevi kā stabilitātes garantu: Ja gribat dzīvot siltumā, klausiet mani

Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko ceturtdien brīdināja baltkrievus, ka tikai viņa vadībā esot iespējams nodrošināt normālus dzīves apstākļus valsts iedzīvotājiem.

Krievijas sabiedrotais Lukašenko tādējādi acīmredzot centās norādīt uz kontrastu ar kaimiņvalsti Ukrainu, kur pēc Krievijas triecieniem ir lielas problēmas ar elektroapgādes un siltuma nodrošināšanu.

Lukašenko apgalvo, ka negrasās pieļaut karu, lai gan pēdējā laikā baltkrievu opozīcija izteikusi aizdomas, ka Lukašenko gatavojas nosūtīt baltkrievu spēkus karot uz Ukrainu.

"Dariet savu darbu. Viss pārējais ir uz mani. Mēs nekad nekarosim," pavēstīja Lukašenko.

Baltkrievijas diktators mēģina pārliecināt sabiedrību, ka viņa nodrošinātā "stabilitāte" ir labāka par haosu, kas varētu sākties pēc opozīcijas nākšanas pie varas.

"Esmu uzdevis spēka struktūrām un citiem informēt tautu par to, kas notiek. Visi saka: "Lūk, ir problēma. Lukašenko grib iebiedēt tautu!" Tieši otrādi! Es gribu, lai tauta zina visu patiesību," apgalvo Lukašenko.

"Gribat piedzīvot grūtus laikus? Lūdzu! Karogs rokās un uz priekšu! Bet, ja gribat, lai viss būtu klusi un mierīgi, ja gribat rītā un vakarā ja ne paši dušā ieiet (lai gan, domāju, visiem ir tāda iespēja), tad vismaz savus bērneļus nomazgāt siltā ūdenī, lai mājās būtu silti, lai būtu gāze, nafta un viss pārējais, lai rītā un vakarā būtu ko ēst, varētu apģērbties;

ja jūs visu to gribat, tad vajag sakost zobus, un dariet to, ko es jums saku."

Lukašenko arīdzan pauda viedokli, ka pret Baltkrieviju noteiktās Rietumu sankcijas neesot problēma. "Sankcijas? Kādas gan Baltkrievijā ir sankcijas? Kas jums traucē strādāt? Nosauciet kaut vienu preci, ko mēs nevaram pārdot? Krievija visu aprīs," teica Lukašenko.

Trimdā dzīvojošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska tikmēr uzsver, ka sen jau pienācis laiks pielikt punktu Lukašenko valdīšanai.

"Eiropā nav nevienas valsts, kur līderis būtu turējies pie varas tik ilgi kā Lukašenko. Gandrīz trešdaļa baltkrievu nemaz nav piedzīvojuši citu režīmu.

Diktatori nekad labprātīgi neatsakās no varas – viņi ir izveidojuši rokaspuišu sistēmu, kas bez viņiem sabruktu. Pietiek ar 28 gadiem zem diktatora varas!"

KONTEKSTS:

Protesti pret Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu Baltkrievijā pastiprinājās pēc 2020. gada augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdzēja valdošo režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasīja Lukašenko atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Svjatlanu Cihanousku.

Protestu kulminācijas brīdī Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja simtiem tūkstošu cilvēku, bet protesti tika ar spēku apspiesti. Daudzi opozīcijas atbalstītāji ir ieslodzīti vai aizbēguši uz ārvalstīm. Eiropas Savienība pastiprināja sankcijas pret Lukašenko režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti