Baltkrievijā notiks Latvijas Kino dienas un atklās izstādi par dzintaru

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros nākamnedēļ Baltkrievijā notiks Latvijas Kino dienas un tiks atklāta izstāde par dzintaru, pavēstīja prezidentūras sekretariāta pārstāve Linda Jākobsone.

Minskā kinoteātrī "Pobeda" no 25. līdz 27.martam kopumā deviņos seansos tiks prezentēta daudzpusīga latviešu kino programma. Baltkrievijas skatītājiem tiks piedāvātas animācijas filmu programma bērniem un pieaugušajiem, filma bērniem "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004), dokumentālās filmas "Šķērsiela" (1988), "Dokumentālists" (2012) "Vecāks par desmit minūtēm" (1978), "Olu kundze" (2001), "Leiputrija" (2004), spēlfilmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (1981), "Rūdolfa mantojums" (2010) un "Mammu, es tevi mīlu" (2013). Ieeja pasākumā būs bez maksas.

Savukārt Baltkrievijas Nacionālajā vēstures muzejā Minskā no 27.marta līdz 24.aprīlim būs apskatāma izstāde "Dzintars - Baltijas jūras dārgakmens".

Ekspozīcija stāsta par dzintara izplatību un tā atrašanas vietu – Baltijas jūru, par dzintara krustcelēm, Dzintara ceļu un tajā iesaistītajām kultūrām, par dzintaru latviešu folklorā. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Latvijas teritorija vienmēr atradusies ciešā saistībā ar Eiropu. No dzintara gatavotās rotas savu simbolisko vietu latviešu kultūrā saglabājušas līdz pat mūsu dienām.

Izstāde tapusi "Rīga 2014" Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Jūnijā tā būs skatāma arī Kijevas pilsētas vēstures muzejā Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti