«Baltkrievija: aiz skatuves. Pieredzes stāsti» saruna festivālā «Lampa»

2020. gadā 9. augustā pēc paziņotajiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātiem, iedzīvotāji devās ielās, lai protestētu pret prezidenta vēlēšanu rezultātu iespējamo viltošanu. Miermīlīgie protestētāji saskārās ar asu pretreakciju no valdošās varas puses.

Turpinoties Baltkrievijas varas iestāžu represijām un vardarbībai pret pilsonisko sabiedrību, aktīvistiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, šobrīd ļoti svarīgi būtu atrast veidu, kā ne tikai turpināt aizvadītajā gadā aizsākto Latvijas sniegto palīdzību cietušajiem, kura tika nodrošināta ar vairāku nevalstisko organizāciju un iniciatīvu starpniecību, bet arī turpināt ziņot par Baltkrievijā notiekošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

ANO Drošības padomes rezolūcijas Nr. 1325 "Par sievietēm, mieru un drošību", kuras viens no galvenajiem mērķiem pirmajā Nacionālajā rīcības plānā ir pieredzes un zināšanu apmaiņa, kontekstā uz sarunu vēlamies aicināt četras nevalstiskā sektora aktīvistes, kas aktīvi iesaistījušās no Baltkrievijas valdības represijām cietušo aizstāvībā un glābšanā, kā arī seku dokumentēšanā, lai runātu ne tikai par nepieciešamo atbalstu Baltkrievijai un tās pilsoņiem, bet arī par iespējamajiem situācijas risinājumiem un sieviešu lomu situācijas deeskalēšanā.

“Aktivitāte tiek īstenota ar Sabiedrības integrācijas fonda no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un projekta “Sieviešu tiesību kultūra – demokrātijas stūrakmens” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina.”

Pasākuma valoda: krievu ar tulkojumu latviešu valodā klātienē. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt