Dienas ziņas

Olimpiskos čempionus sagaida Grīziņkalnā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Baltijas premjeri nosoda migrantu izmantošanu politiskos nolūkos

Baltijas valstu premjeri aicina paplašināt sankcijas pret Baltkrievijas režīmu

Baltijas valstu premjerministri, pārrunājot migrantu krīzi Lietuvā, vienojušies stiprināt sadarbību, lai novērstu Baltkrievijas režīma radīto hibrīdapdraudējumu uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, kā arī aicina paplašināt esošās sankcijas pret Baltkrievijas režīmu.

Dokumenti

Baltijas premjeru pazinojums_06.08.2021..pdf

Lejuplādēt

170.9 KB

Valsts kancelejā informēja, ka premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti un Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu attālinātā sanāksmē pārrunāja situāciju, kas izveidojusies uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas, iespējamos kopīgos risinājumus un tālāko rīcību starptautiskā līmenī, lai ierobežotu nelegālās migrācijas plūsmu uz ES Austrumu robežas.

Premjerministri vienojās turpināt ciešu savstarpējo sadarbību un regulāru informācijas apmaiņu visos līmeņos.

Triju valstu valdību līderi arī vienojās par kopīgu paziņojumu, kurā tiek nosodīti Aleksandra Lukašenko režīma īstenotie hibrīddraudi, izmantojot nelegālo imigrāciju kā vienu no līdzekļiem, lai vājinātu ES ārējās robežas integritāti. Paziņojumā uzsvērts, ka Igaunija, Latvija un Lietuva ir gatavas kopīgiem spēkiem strādāt pie tā, lai ES ārējā robeža būtu droša un nelegālie imigranti caur tām nenonāktu tālāk citās ES dalībvalstīs. 

Vienlaikus tiek aicināts sniegt lielāku atbalstu Lietuvai, uzsverot, ka ES ārējo robežu aizsardzība ir visas ES kopīgā atbildība: 

".. strauja situācijas saasināšanās uz ES ārējās robežas prasa ātru, tiešu un izlēmīgu reakciju uz Baltkrievijas režīma darbībām, kā arī rada nepieciešamību sniegt Lietuvai aktīvāku ES iestāžu diplomātisko, finansiālo un tehnisko atbalstu. ES ir ārkārtīgi svarīgi uzsākt aktīvas sarunas arī ar valstīm, no kurām nāk šādas nelegālo imigrantu plūsmas."

Tāpat

Baltijas valstu premjerministri aicina paplašināt esošās sankcijas pret Baltkrievijas režīmu.

Premjeri mudina nepārtraukt sankcijas pret konkrētām Baltkrievijas režīma amatpersonām un to atbalstošajiem uzņēmējiem, kā arī apsvērt jaunu sankciju noteikšanu tiem Baltkrievijas politiskajiem spēkiem, kas piedalās režīma īstenotajā nelegālo migrantu izmantošanā. Tāpat uzsvērts, ka jāvienojas un nekavējoties jānosaka sankcijas migrantu kontrabandistiem, kas ar savu darbību klaji pārkāpj cilvēktiesību pamatprincipus.

"Mēs aktīvi strādājam ar partnerorganizācijām pie nelegālās migrācijas ierobežošanas, lai nepieļautu tālāku cilvēku kontrabandu, neitralizētu personu kontrabandas tīklus, kā arī atturētu migrantus no nonākšanas Lukašenko režīma varā, kas tos plāno izmantot tikai kā ieroci hibrīdcīņā ar ES," norādīts premjeru paziņojumā.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Lai samazinātu migrantu plūsmu, Lietuva gar Baltkrievijas robežu plāno uzbūvēt četrus metrus augstu žogu. Tāpat robežsargiem dots rīkojums sūtīt migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt