Baltijas valstis un ASV nosoda Krievijas mēģinājumus pārrakstīt vēsturi

Atzīmējot Samnera Velsa deklarācijas 80. gadadienu, ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un Baltijas valstu ārlietu ministri nosodījuši Krievijas mēģinājumus pārrakstīt vēsturi. Ministri arī uzsvēruši ASV un Baltijas valstu apņemšanos stiprināt NATO.

Baltijas valstis un ASV nosoda Krievijas mēģinājumus pārrakstīt vēsturi
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"), Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu un ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ceturtdien, 23. jūlijā, izplatītā paziņojumā iestājas pret Krievijas mēģinājumiem attaisnot 1940. gadā Padomju Savienības īstenoto Baltijas valstu okupāciju un aneksiju.

Ministri arī atgādina, ka Krievijas 2014. gadā veiktā Krimas okupācija un aneksija ir nelikumīga un starptautiskā sabiedrība to neatzīs.

Paziņojumā teikts, ka Latvija, Igaunija un Lietuva augstu vērtē Savienoto Valstu devumu Eiropas aizsardzībā un lēmumu izvietot savus karavīrus un bruņojumu Baltijas valstīs, lai atturētu potenciālos uzbrucējus.

1940. gada 23. jūlijā toreizējais ASV valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Samners Velss nāca klajā ar deklarāciju, kurā nosodīja Baltijas valstu okupāciju un atteicās atzīt Latvijā, Lietuvā un Igaunijā izveidotās padomju marionešu valdības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti