Baltijas valstis, Polija un Vācija atbalsta komunisma noziegumu pētniecības centra izveidi Tallinā

Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas vadošo vēsturiskās atmiņas institūciju pārstāvji parakstījuši paziņojumu, ar ko atbalstīta komunisma noziegumu pētniecības centra izveidošana Tallinā, paziņojis Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūts.

Latvijas Okupācijas muzeja, Lietuvas Genocīda upuru muzeja, Vācijas Sociālistiskās vienības partijas diktatūras izvērtēšanas fonda un Polijas Nacionālās piemiņas institūta pārstāvji Tallinā piedalījās Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūta rīkotā seminārā un apmeklēja vēsturisko Patarei cietuma kompleksu.

Piecu valstu pārstāvji otrdien parakstīja paziņojumu, kurā pausts atbalsts pētniecības centra un muzeja izveidošanai Tallinā ar nolūku pētīt komunisma noziegumus, kā arī apliecināta gatavība veikt ieguldījumus šī starptautiskā projekta realizēšanai.

"Ir liela vajadzība pēc šāda pētniecības centra, kas kompetenti un objektīvi izpētītu komunisma noziegumus, jo šī joma starptautiski nav nosegta.

Uz ekspertiem atstāja iespaidu Patarei cietuma ēka un ideja veidot komunisma noziegumu muzeju. Lai arī mūsu institūts izstrādā muzeja koncepciju, valstij vēl jāpieņem galīgais lēmums par būvniecību. Patarei cieta gan nacistiskās Vācijas, gan Padomju Savienības noziegumu upuri, kas to padara par īpašu piemiņas vietu," sacīja Igaunijas Vēsturiskās atmiņas institūta valdes locekle Sandra Voka.

Viņa norādīja uz ieceri izveidot starptautisku koalīciju, kas pētītu visu komunisma jūgā cietušo valstu pieredzi un ar šo pieredzi iepazīstinātu arī pārējo pasauli.

Vācijas Sociālistiskās vienības partijas diktatūras izvērtēšanas fonda direktore Anna Kaminska atzina, ka šādai iniciatīvai būtu liela vērtība.

"Tas ļautu integrēt pētījumus par komunistiskajām diktatūrām un noziegumiem garajā 20.gadsimta notikumu un totalitāro režīmu virknē. Komunistiskās pieredzes iekļaušana kopīgā Eiropas atmiņas kontekstā ir ļoti svarīga," viņa piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti