Sadaļas Sadaļas

Baltijas valstis aicina Baltkrievijas varasiestādes atbrīvot visus patvaļīgi aizturētos un atturēties no vardarbības

Baltijas valstis atkārtoti aicina Baltkrievijas varasiestādes nekavējoties atbrīvot visus patvaļīgi aizturētos un atturēties no turpmākas vardarbības, kopīgā paziņojumā uzsver Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri.

Ārlietu ministrijā informēja, ka Baltkrievijas solidaritātes dienā Baltijas valstu ārlietu ministri pauž atbalstu Baltkrievijas tautai.

"Kopš augusta baltkrievu tauta miermīlīgi iestājas par brīvību un demokrātiju. Nedēļu pēc nedēļas, mēnesi pēc mēneša Igauniju, Latviju un Lietuvu ir dziļi iespaidojusi tās drosme un centieni panākt pamattiesību nodrošināšanu un brīvas un godīgas vēlēšanas. Šai drosmei nākas stāties pretī Baltkrievijas varasiestāžu nežēlībai un nelikumībai. Mērķis ir skaidrs: apslāpēt miermīlīgu demonstrantu prasības, noliegt viņu tiesības uz miermīlīgas pulcēšanās brīvību un apspiest viņu likumīgās prasības pēc brīvām un taisnīgām vēlēšanām," rakstīts paziņojumā.

Igaunija, Latvija un Lietuva atkārtoti aicina Baltkrievijas varasiestādes nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot visus patvaļīgi aizturētos, tostarp politieslodzītos un plašsaziņas līdzekļu darbiniekus, un saukt vainīgos pie atbildības.

Tās arī aicina varasiestādes atturēties no turpmākas vardarbības, iesaistīties atklātā politiskā dialogā ar tautu un nodrošināt brīvas un taisnīgas vēlēšanas atbilstoši starptautiskiem standartiem un EDSO/Demokrātisku iestāžu un cilvēktiesību biroja novērotāju klātbūtnē.

"Kamēr Baltkrievijas tauta nenogurstoši aizstāv savas cilvēka pamattiesības un pretojas vardarbībai, starptautiskajai sabiedrībai jāturpina sekot Baltkrievijā notiekošajam, rūpīgi jāuzrauga situācija un jārīkojas," vēstīts paziņojumā.

Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautu, svētdienas vakarā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sabiedriskās ēkas tiks izgaismotas baltkrievu vēsturiskā baltsarkanbaltā karoga krāsās.

KONTEKSTS:

Politiskā krīze Baltkrievijā turpinās kopš strīdīgajām prezidenta vēlēšanām, kas notika 9. augustā un izraisīja sacelšanos pret līdzšinējo autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko un režīma atbildi, īstenojot nežēlīgas represijas pret miermīlīgo demonstrāciju dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt