Baltijas ceļš atbalsojas arī Ukrainā – Kijevā cilvēki sadodas rokās

Nemieru plosītās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā sestdien, 23.augustā, arī tiek pieminēts Baltijas ceļš.

Eiropas laukumā Kijevā triju Baltijas valstu vēstnieki sestdien rīkoja solidaritātes akciju. Pieminot Baltijas ceļu, klātesošie tika aicināti sadoties rokās un tādējādi paust atbalstu Ukrainai. 

Rīkojot šo akciju, Baltijas valstu vēstnieki īpaši uzsvēra laiku, kad tas notiek - Krievijas agresijas ēnā, kas jau prasījis daudzu ukraiņu dzīvības.  

Sestdien trijās Baltijas valstīs - Igaunijā, Latvijā un Lietuvā - atzīmē Baltijas ceļa 25.gadadienu. Un 1989.gada 23.augustā notiekošais Baltijas ceļš pierādīja, ka trīs Baltijas valstu vēlme atjaunot savu neatkarību ir ceļš, kuram vairs nav atpakaļceļa.  

Divi miljoni cilvēku, apmēram 600 kilometru un 15 minūtes - tāds skaitļos ir Baltijas ceļš, bet ieguldītais darbs un akcijas nozīme - nenovērtējami.

Baltijas ceļa maršruts bija no Ģedimina torņa pakājes Viļņā caur Ukmerģi uz Panevēžu, caur Pasvali. Šķērsojot Latvijas robežu – uz Bausku, tad caur Iecavu, Ķekavu uz Rīgu. Šķērsojot Daugavu pa Akmens tiltu pa Brīvības ielu ārā no Rīgas pa Pleskavas šoseju cauri Vangažiem, Siguldai, Līgatnei uz Cēsīm, tad uz Valmieru. No Valmieras uz Rūjienu, Ķoņiem līdz Igaunijas robežai. Igaunijā Baltijas ceļa maršruts bija caur Karksi-Nuiju uz Vīlandi, Raplu un Tallinu - ķēde noslēdzās Tompea pils pakājē.

Baltijas ceļu organizēja visu Baltijas valstu nacionālās kustības: Latvijas Tautas fronte, Igaunijas Tautas fronte “Rahvarinne” un Lietuvas Reformu kustība “Sajūdis”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti