Baltijas ārlietu ministri vienojas koordinēt Covid-19 ierobežojumu atcelšanu uz iekšējām robežām

Baltijas valstu ārlietu ministri videokonferencē vienojušies koordinēt Covid-19 ierobežojumu atcelšanu uz iekšējām robežām, paziņojumā medijiem informēja Ārlietu ministrija. 

Ministri apsprieda reģionālās sadarbības nozīmi izkļūšanai no Covid-19 krīzes.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri bija vienisprātis, ka ir nepieciešams pēc iespējas vienotāki un saskaņotāki risinājumi, pakāpeniski atceļot ierobežojumus uz Baltijas valstu iekšējām robežām un atjaunojot pārrobežu pasažieru kustību.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka Baltijas valstu starpā ir regulāri jāapmainās ar informāciju par ierobežojošo pasākumu atcelšanu uz Baltijas valstu iekšējām robežām, lai krīzes pārvarēšana notiktu saskaņoti. 

Ministri arī atzinīgi novērtēja līdzšinējo Baltijas valstu konsulāro dienestu sadarbību repatriācijas reisu organizēšanā, kā arī valstspiederīgo tranzīta iespēju nodrošināšanā uz mītnes zemi. Ņemot vērā, ka repatriācijas jautājumi joprojām saglabā savu aktualitāti, ministri apliecināja gatavību cieši sadarboties arī turpmāk.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Baltijas valstis ieviesa dažādus ierobežojumus, tajā skaitā arī apturēja starptautiskos pasažieru pārvadājumus un slēdza robežas ceļotājiem.

Lietuvas valdība jau nolēmusi atvieglot Covid-19 krīzes dēļ noteikto karantīnas režīmu, atkal atļaujot valsts pilsoņiem izbraukt pāri robežām, no 10. maija ierobežotā apmērā atsākt regulārus pasažieru lidmašīnu lidojumus.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija martā norādīja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Pasaulē ar Covid-19 koronavīrusu inficējušies jau vairāk nekā 3 miljoni cilvēku, upuru skaits pārsniedz 210 000.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis sākušas spriest par ierobežojumu mīkstināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti