Baltie nacionālisti un neonacisti svētdien protestēs Vašingtonā

ASV galvaspilsētas Vašingtonas centrā svētdien notiks galēji labējo ideju aizstāvju mītiņš. Baltie nacionālisti un neonacisti vēlas pieminēt pirmo gadadienu kopš līdzīga gājiena Šarlotesvillā.

Toreiz galēji labējo protesti izvērsās asiņainās sadursmēs ar viņu pretiniekiem un vietējo policiju, kuros dzīvību zaudēja viens cilvēks, bet 20 tika ievainoti.

Kā paziņojis ietekmīgais balto nacionālistu kustības līderis Džeisons Keslers, pēc pagājušā gada sadursmēm Šarlotesvillā un, viņaprāt, neadekvātās varas iestāžu reakcijas ir nepieciešams panākt, ka baltajiem cilvēkiem ir tādas pašas tiesības kā citām grupām.

Baltie nacionālisti protestē VašingtonāUģis Lībietis

  Tā kā Šarlotesvillas varas iestādes līdzīga gājiena rīkošanu šogad ir aizliegušas, Vašingtonas Lafajeta laukums esot pati piemērotākā vieta, lai tieši uzrunātu Donaldu Trampu. Keslers atzīst, ka uz šīgada akciju varētu ierasties vien ap 400 nacionālistu, jo pēc pagājušā gada daudzi baidoties par savu drošību.

  Sagaidāms, ka svētdien Vašingtonā notiks arī daudz plašākas galēji kreiso aktīvistu pretakcijas. Tajās plāno piedalīties kustības “Melnajām dzīvībām ir nozīme” (Black Lives Matter), sociālistu grupas, anarhisti un antifašisti, kuri regulāri iesaistās fiziskās sadursmēs ar neonacistiem. Lai novērstu iespējamās abu protestu dalībnieku sadursmes, Vašingtonas policija ieviesusi stingrus drošības pasākumus.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti