Baltais nams: Tramps sagaida Krimas atdošanu Ukrainai

ASV prezidents Donalds Tramps sagaida, ka Krievija atdos 2014.gadā anektēto Krimas pussalu Ukrainai, vēsta ārvalstu masu mediji, atsaucoties uz Baltā nama preses sekretāru Šonu Spaiseru.  

Pēc viņa teiktā, Tramps ļāva ļoti skaidri noprast, ka sagaida, ka Krievijas valdība sāks Ukrainas konflikta deeskalāciju un atdos Krimu, vēsta “Reuters”.

Tramps arī vēlētos sadarboties ar Krieviju, lai varētu risināt daudzas problēmas, tajā skaitā ar grupējumu “Islāma valsts”, norādīja preses pārstāvis.

Pēc ievēlēšanas amatā Tramps pieļāvis iespēju mīkstināt pret Krieviju noteiktās sankcijas. Tā priekšnoteikums ir vienošanās par kodolieroču skaita samazināšanu un kopīga cīņa pret terorismu. 

Bet vēlāk jaunā ASV vēstniece Apvienoto Nāciju Organizācijā, nosodot Krieviju par agresīvo rīcību Ukrainā, paziņoja, ka ASV sankcijas pret Krieviju paliks spēkā, līdz Krima nebūs atdota Ukrainai.

Konflikts Ukrainas austrumos sākās 2014.gada pavasarī, drīz pēc tam, kad  Krimas autonomo apgabalu Ukrainā faktiski anektēja Krievija. 2014.gada aprīlī Donbasā bruņoti prokrieviski noskaņoti cilvēki ieņēmuši administrācijas ēkas un pieprasījuši referendumu par reģionu statusu, vēlāk pasludinot neatzītās tautas republikas. Kijeva sākusi pret viņiem pretterorisma operāciju.

2015.gada februārī Minskā ar Vācijas un Francijas līderu, kā arī Krievijas prezidenta līdzdalību  panākta vienošanos par 13 miera plāna punktiem, kas paredzēja ne tikai uguns pārtraukšanu un smago ieroču atvilkšanu no ukraiņu spēku un prokrievisko separātistu sadursmes līnijas, bet arī Ukrainas konstitūcijas reformu un īpašo statusu separātistu pārņemtajiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem. Kopš tā laika gan abas konfliktējošās puses ik pa laikam ziņo par pamiera pārkāpšanu un situācija nav būtiski mainījusies. 

Kopš 2014. gada konflikts Ukrainas austrumu daļā ir prasījis gandrīz 10 000 cilvēku dzīvību, no kuriem gandrīz puse ir civiliedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti