Baltais nams nesadarbosies ar Kongresu Trampa impīčmenta izmeklēšanā

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas pārstāvji nesadarbosies ar demokrātu rosināto impīčmenta izmeklēšanu. Tā arī nodēvēta par procesu, kam nav konstitucionāls pamats.

Baltā nama advokāta Pata Čipolones parakstītā astoņas lappuses garā vēstulē demokrātu līderiem kategoriski noraidīta Pārstāvju palātā uzsāktā impīčmenta izmeklēšana. Prezidents Tramps nevarot ļaut savai administrācijai piedalīties šajā partejiskajā izmeklēšanā šādos apstākļos. Izmeklēšanai trūkstot jebkāda leģitīma konstitucionāla pamata, jebkādas godīguma šķietamības vai pat viselementārākās pienācīga procesa aizsardzības.

Baltā nama pārstāvji īpaši iebilst pret faktu, ka Kongresa apakšpalātā netika sarīkots oficiāls balsojums par impīčmenta izmeklēšanas uzsākšanu. Tāpēc neviens Trampa administrācijas pārstāvis neliecinās Kongresā un viņi ignorēs attiecīgās pavēstes.

Baltā nama pārstāvji arī atkārtoti uzsvēruši, ka prezidents nav ļaunprātīgi izmantojis savu amatu, mēģinot Ukrainā panākt korupcijas izmeklēšanu, lai kaitētu viņa potenciālajam vēlēšanu sāncensim Džo Baidenam. 

KONTEKSTS:

Trampa un Ukrainas prezidenta Volodimirua Zelenska sarunu dēļ ASV Pārstāvju palātas demokrāti sāka oficiālu impīčmenta izmeklēšanu pret Trampu. ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi paziņoja, ka Tramps pārkāpis konstitūciju, mēģinot panākt palīdzību no Ukrainas, lai kaitētu savam politiskajam sāncensim Baidenam. 

Lai gan demokrātu rindās tagad ir spēcīgs atbalsts Trampa impīčmentam, turpinoties procedūrai, ir maz ticams, ka tā veiksmīgi izietu cauri republikāņu kontrolētajam Senātam.

Tramps tviterī nosodīja impīčmenta izmeklēšanas uzsākšanu kā "raganu medību atkritumus".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti