Rīta Panorāma

Eiropā sagrauts lielākais narkokartelis

Rīta Panorāma

Īrijā kompānijai “Meta” 265 miljonu eiro sods

Baltais nams Ziemassvētku rotājumos

Baltais nams izrotāts Ziemassvētkiem

Par godu Ziemassvētkiem īpaši rotājumi izvietoti Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Džo Baidena rezidencē Baltajā namā Vašingtonā. Atbildīga par dekorācijām bija viņa kundze – pirmā lēdija Džila Baidena. 

Baltā nama paziņojumā norādīts, ka iedvesma rotājumiem gūta no valsts dibināšanas dokumentiem un to moto ir "Mēs, cilvēki". Dekorācijas atspoguļojot vērtības, kas vieno amerikāņus brīvdienās un visa gada garumā.

Bibliotēkā ir apskatāma Neatkarības deklarācijas kopija un no piparkūkām izveidots Neatkarības zāles Filadelfijā makets. Tieši tur tika parakstīts nācijai nozīmīgais dokuments.

Rezidencē izvietoti arī tradicionālāki rotājumi, tai skaitā eglītes un no saldumiem gatavotas dzīvnieku skulptūras. Interesanta ir no stilizētiem kokiem izveidotā aleja kādā gaitenī, kā arī skulpturālas Jēzus dzimšanas ainiņas.  

Baltais nams tika izrotāts Pateicības dienas brīvdienās, un darbu veica vairāk nekā 150 brīvprātīgo, tai skaitā divas pirmās lēdijas māsas. Paredzams, ka svētku laikā Baltajā namā ieradīsies apmēram 50 tūkstoši apmeklētāju, un starp īpašajiem viesiem būs arī Francijas prezidents Emanuels Makrons. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti