Balkānu tautas vieno niršanas sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kosovā katru gadu notiek nirēju sacensības, kurā drosmīgi sportisti ienirst ūdenī no 22 metru augstuma. Šāgada pasākums īpašs ar to, ka tajā piedalās dalībnieki gan no Kosovas, gan Albānijas.

17 drosmīgi dalībnieku lēcieni liek aizraut elpu plašajam atbalstītāju pulkam. Katrs lēciens dziļajos Baltās Drinas ūdeņos skatītāju vidū tiek uzņemts ar sajūsmu. Niršanas sacensībām Kosovā ir ir 60 gadu ilga vēsture, bet šāgada sacensības ir īpašas ar to, ka pirmoreiz tajās līdzās piedalās sportisti no Kosovas un Albānijas.

"Niršanas sacensības ir īpašs notikums, jo te ir milzum daudz cilvēku, turklāt tas spēj vienot Kosovas un Albānijas tautas.

Te ir lieliska atmosfēra un tas padara šīgada sacensības vēl labākas," saka pasākuma organizators Artans.

Dalībnieki tiek vērtēti pēc niršanas prasmēm un tehnikas. Šogad pirmo vietu dalīja divi sportisti, kas ieguva vienādu rezultātu.

"Lēkšana tev dod īpašu andrenalīna devu, un mēs to mīlam," klāsta dalībnieks Šelzens. Tikmēr cits pasākuma dalībnieks Florits atklāj: ''Ir mazliet bail, rāpjoties tur augšā, bet, kad tu lec no tilta, tā ir pavisam citāda sajūta, tad tu atrodies pavisam citā pasaulē.''

Pasākums piedzīvoja pauzi 90. gadu beigās Kosovas kara laikā, kurā albāņu kaujinieki cīnījās pret serbu spēkiem.

Tagad Kosovā dzīvo 1,6 miljoni etnisko albāņu, kas ir absolūtais vairākums valsts iedzīvotāju, un arī albāņu valoda ir oficiālā valsts valoda. Līdzās valsti apdzīvo arī serbu minoritāte – pārsvarā valsts ziemeļu daļā, kur Kosova robežojas ar Serbiju. Šādi pasākumi, kuros tautas vienojas mīlestībā pret sportu, spēj uz brīdi vienot vēl aizvien etniski sašķeltās tautas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti