Panorāma

Par meitenes piekaušanu Jelgavā kriminālprocesu nerosinās

Panorāma

Panorāma

Ziedu kalni karalienes piemiņai Bakingemas pils parkā

Bakingemas pils parkā gulst ziedu kalni karalienes Elizabetes II piemiņai

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā turpinās gatavošanās karalienes Elizabetes II bērēm, kas notiks pirmdien, 19. septembrī.

Uz Londonas centru turpina plūst milzīgas cilvēku straumes, cerot, ka būs iespējams nolikt ziedus pie Bakingemas pils vai izstāvēt rindu pie karalienes šķirsta Vestminsteras zālē.

Atvadīšanās no karalienes turpinājās visu nakti, taču rīta pusē rindu nācās slēgt, jo tā sasniedza maksimālo garumu – 8 kilometrus, un tika paziņots, ka rindā nevarēs iestāties vismaz 6 nākamās stundas.

Arī pie Bakingemas pils vairs nav iespējams nokļūt, visa pils teritorija ir norobežota, taču ir ierādīta speciāla piemiņas vieta turpat parkā. Cilvēki atstāj ziedus, kartiņas, zīmējumus, pat balonus, karodziņus un rotaļlietas.

"Jūtos ļoti noskumusi, ir tā, it kā būtu zaudējusi māti. Karaliene mums ļoti daudz ko nozīmē, viņa ir izdarījusi tik daudz mūsu un pasaules labā, viņa ir no sirds mums kalpojusi. Liekas, ka esam daudz ko pazaudējuši," stāsta londoniete Emīlija Čempione.

"Neesmu liela karaliskās ģimenes fane, taču novērtēju to, ko karaliene darījusi valsts labā. Viņa pašaizliedzīgi strādāja līdz pat savai nāves stundai, to ļoti novērtēju," atzīst Melisa, kas dzīvo Londonas apkaimē.

Daudzi mērojuši tālu ceļu, lai pabūtu Londonā vēsturiskā brīdī.

"Es gribu pievienot kartiņu, bet nezinu, ko lai raksta! Uzrakstīšu vienā malā kaut ko īsu. Kad gāja bojā princese Diāna, es biju atnākusi kopā ar mammu, un atceros visas tās puķes... Tādēļ gribēju atnākt atkal un redzēt to visu atkal, ne tikai TV," stāsta Sjū, kas atbraukusi no Lūtonas pilsētas.

"Gribēju atnākt, jo tā ir vēsture, otrreiz tas nekad nenotiks. Gribu izrādīt cieņu un savu mīlestību tāpat, kā to dara citi cilvēki, kas atnesuši ziedus, lai parādītu savu cieņu un mīlestību karaliskajai ģimenei," stāsta Denīze no Īstbornas.

"Es gribētu atvadīties no karalienes, taču metro ziņoja pa skaļruņiem, ka rindā stavēt vairs nevar, tad nu to nokavēju, jo šodien ir vienīgā diena, ko varēju paņemt brīvu."

Tā kā oficiālajā ziedu likšanas vietā cilvēku ir ļoti daudz, tad ir sākušas veidoties atsevišķas piemiņas vietas turpat parkā pie kokiem.

"Mūsu dēlam ir mācīšanās grūtības, viņš mēdz skatīties ziņas pa TV, tādēļ domājām, ka būtu ļoti vērtīgi atnākt," stāsta londonieši Džeina un Marks. "Nupat runājām, ka viņš saprot, kas te patiesībā notiek. Kāpēc mēs te liekam puķes? Par godu karalienei, vai ne? Un kas notika ar karalieni? Viņa nomira, vai ne?"

Tiem, kuri plāno doties uz Londonu, jārēķinās ar jauniem ierobežojumiem, jo bez brīdinājuma var tikt slēgtas ielas un metro stacijas.

Lai gan Londonā pirms karalienes bērēm ir pastiprināti drošības pasākumi, galvaspilsētas centrā piektdien kāds vīrietis ar nazi sadūris divus policistus. Uzbrucējs aizturēts. Slimnīcā nogādāti gan abi sadurtie policisti, gan uzbrucējs. Incidents noticis Lesteras laukumā, kas atrodas pusotra kilometra no Lielbritānijas parlamenta kompleksa, kur novietots Elizabetes II zārks.

Policija uzsver, ka notikušais netiek uzskatīts par incidentu, kas saistīts ar terorismu. Notiek izmeklēšana.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas karaļnams 8. septembrī paziņoja, ka 96 gadu vecumā mūžībā devusies Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Viņa mirusi Balmorālas muižā Skotijā, kur pavadīja mūža pēdējās nedēļas.

Par jauno Lielbritānijas karali Čārlzu III kļuvis Elizabetes II vecākais dēls princis Čārlzs.

Karalienes bēres notiks 19. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti