Baidens un Šolcs apliecina atbalstu Ukrainai

Atbalsts Ukrainai bijis viens no centrālajiem tematiem piektdien Vašingtonā notikušajās sarunās starp Vācijas kancleru Olafu Šolcu un ASV prezidentu Džo Baidenu. Abi politiķi vēlreiz atkārtoja, ka sniegs Ukrainai atbalstu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Tomēr darba kārtībā bija arī vairāki citi sarežģīti jautājumi, kas saistīti ar ASV subsīdiju ietekmi uz Eiropas elektrisko automašīnu eksportu.

ASV valdība paziņojusi par jaunu atbalsta paketi Ukrainai. Dažādu ieroču, munīcijas un cita atbalsta kopējā vērtība sasniedz 400 miljonus ASV dolāru. Paziņojums izskanēja dienā, kad ASV prezidents Baidens tikās ar Vācijas kancleru Šolcu.

Sanāksmes sākumā Baidens sacīja, ka gada laikā kopš iepriekšējās Šolca vizītes daudz kas ir mainījies. Tomēr viņš ir pateicīgs, ka abi līderi ir turējuši savu vārdu un snieguši atbalstu Ukrainai.

"Jūs esat palielinājuši kritiski svarīgi militāro atbalstu. Es teiktu, ka papildus militārajam atbalstam, morālais atbalsts, ko jūs esat snieguši ukraiņiem, ir bijis ļoti liels.

Jūs esat veicinājis vēsturiskas pārmaiņas arī pašmājās, tostarp palielinājis aizsardzības budžetu un samazinājis Krievijas energoresursu izmantošanu. Es zinu, kas tas nav bijis vienkārši, tas jums bija sarežģīti."

Savukārt Šolcs atkārtoja, ka šis ir ļoti nozīmīgs brīdis Ukrainas karā ar Krieviju, un tādēļ ir svarīgi nenogurstoši turpināt atbalstīt Ukrainu. Tomēr neko konkrētu par turpmākajiem soļiem vai gaidāmajām Vācijas ieroču piegādēm kanclers neminēja.

"Šis ir ļoti, ļoti nozīmīgs gads, jo Krievijas iebrukums Ukrainā rada lielus draudus mieram. Tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi, ka esam rīkojušies kopā, ka esam rīkojušies saskaņoti un padarījuši iespējamu atbalsta sniegšanu Ukrainai.

Tādēļ šobrīd ir svarīgi sūtīt vēstījumu, ka mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams."

Par ekonomikas jautājumiem tik lielas vienotības starp ASV un Eiropu pašlaik nav. Kā zināms, Vācija ir īpaši satraukta par ASV plānoto subsīdiju ietekmi uz tās ražošanu.

Elektrisko automašīnu ražotājs "Tesla" nesen paziņoja, ka atsauc plānus būvēt Vācijā lielu akumulatoru rūpnīcu. Uzņēmums pamatoja savu lēmumu ar vairākiem iemesliem, tostarp ar ASV valdības sniegtajām subsīdijām.

ASV Inflācijas samazināšanas akts paredz sniegt nodokļu atlaides Amerikā ražotajām elektriskajām automašīnām. Arī to sastāvdaļām ir jānāk no ASV.

Tas var būtiski samazināt Eiropas ražotāju iespējas pārdot ne tikai automašīnas, bet arī to sastāvdaļas Amerikas tirgū.

Sagaidāms, ka šie jautājumi būs uzmanības lokā arī nākamnedēļ gaidāmās Baidena un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas tikšanās laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti