Baidens: Pasaules problēmas nevar atrisināt ar ieroču palīdzību

Amerika ir atgriezusies uz pasaules skatuves. Tāds bija galvenais ASV prezidenta Džo Baidena uzrunas vadmotīvs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas atklāšanā.

Baidens sacīja, ka šī desmitgade ir izšķiroša pasaules attīstībai un tādēļ viņa administrācija vēlas pievērst uzmanību nevis pagātnes kariem, bet gan nākotnes mērķu sasniegšanai.

ASV nesen pabeidza sava karaspēka izvešanu no Afganistānas, un Baidens savā runā uzsvēra, ka šī ir pirmā reize 20 gadu laikā, kad ASV nav iesaistītas karadarbībā.

Baidens runāja par cīņu ar koronavīrusa pandēmiju, vakcināciju un cīņu ar klimata pārmaiņām, akcentējot, ka tā var radīt jaunas vietējās darbavietas un ekonomikas attīstību visās valstīs.

“ASV militārajam spēkam ir jābūt rīkam, ko mēs izmantojam, ja nav citas iespējas, nevis pie pirmās izdevības. Tam nav jākalpo par atbildi uz visām pasaules problēmām. Šobrīd vairumu nozīmīgāko problēmu nemaz nevar atrisināt ar ieroču palīdzību,” uzsvēra Baidens.

“Bumbas un lodes nevar pasargāt no Covid-19 vai tā nākotnes paveidiem. Lai cīnītos ar šo pandēmiju, mums ir nepieciešama kolektīva zinātnes rīcība un politiskā griba. Mums ir jārīkojas nekavējoties, lai pēc iespējas vairāk cilvēku saņemtu vakcīnas, lai plašāk būtu pieejams skābeklis, testi un ārstēšana, kas var glābt dzīvības visā pasaulē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti