Baidens: Krievija ir nopietnākais drauds liberālai pasaules kārtībai

Aizejošais ASV viceprezidents Džo Baidens nosaucis Krieviju par nopietnāko draudu liberālai pasaules kārtībai. 

Savā runā pasaules ekonomikas forumā Davosā viņš arī atzina, ka Krievija cenšas sagraut Eiropas Savienību.  

Baidens brīdināja, ka Krievija iejauksies vēlēšanās, kas šogad gaidāmas Eiropā, tostarp Francijā un Nīderlandē. Aizejošais viceprezidents atzina, ka Eiropas projekta veiksme ir svarīga arī ASV drošībai.  Tēdēļ ir kopīgi jāstājas pretim Krievijas manipulācijām un šķelšanas mēģinājumiem. 

 “Un es nevilcinoties varu teikt, šo kustību vada Krievija. Prezidenta [Vladimira] Putina vadībā Krievija izmanto katru pieejamo instrumentu, lai drupinātu Eiropas projektu, pārbaudītu stiprību saitēm starp rietumu nācijām, un atgriezties politikā, kur pastāv ietekmes sfēras,” sacīja Baidens.

Baidens arī paziņoja, ka NATO līguma piekto pantu, kas paredz kolektīvo aizsardzību, ja notiek uzbrukums vienam no partneriem, nedrīkst apšaubīt.  Tā ir svēta apņemšanās, sacīja Baidens.

Jau ziņots, ka ASV sabiedrībā un augstākajā politiskajā līmenī asas diskusijas izraisīja  izlūkdienestu ziņojums par Krievijas kiberuzbrukumiem ASV prezidenta vēlēšanu laikā un tas, ka prezidents Vladimirs Putins licis šādi palīdzēt Donaldam Trampam.  Krievija šajā ziņojumā pausto noliedz. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti