Baidens dosies pirmajā vizītē uz Āzijas valstīm

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien dosies savā pirmajā ceļojumā pa Āzijas valstīm, apmeklējot Dienvidkoreju un Japānu. Vizītes laikā paredzēts runāt par dziļāku sadarbību tehnoloģiju jomā, diskutēt par spiediena mazināšanu uz piegāžu ķēdēm, kā arī apspriest Dienvidkorejas un Japānas plānus modernizēt savas militārās aizsardzības un uzbrukuma spējas. 

Baidens dosies pirmajā vizītē uz Āzijas valstīm
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Politikas komentētāji norādījuši, ka šīs vizītes galvenais mērķis ir nodot spēcīgu signālu Ķīnai. Laikā, kad Krievija jau trešo mēnesi turpina iebrukumu Ukrainā, Baidena vizītes viens no galvenajiem vēstījumiem Ķīnai ir – nemēģiniet neko līdzīgu atkārtot Āzijā, īpaši Taivānā. 

Vienlaikus tiek nosūtīts arī vēstījums ASV tradicionālajiem sabiedrotajiem – Japānai un Dienvidkorejai – par apņemšanos arī turpmāk uzturēt ciešas saiknes ar līdzīgi domājošām valstīm. 

Eksperti gan norādījuši, ka gadījumā, ja Ķīna mēģinātu iegūt kontroli pār Taivānu, ASV “rokas ir diezgan sasietas”, jo tik vērienīgas sankcijas kā pret Krieviju ieviest pret Ķīnu nebūs iespējams. Galu galā Pekinas ietekme reģionā ir milzīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti