Dienas notikumu apskats

JKP nāk klajā ar savu valdības redzējumu

Dienas notikumu apskats

Simtiem cilvēku piedalījušies nogalinātās bulgāru žurnālistes Viktorijas Marinovas bērēs

Eiropas Savienības un Āzijas samitā gaida Krievijas premjera Dmitrija Medvedeva ierašanos

Āzijas un ES samitā turpināsies dialogs ar Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Briselē gaida ierodamies Krievijas premejerministru Dmitriju Medvedevu, kurš piedalīsies Eiropas Savienības (ES) un Āzijas samitā. Vai Krievijas līderim būs atsevišķas tikšanās ar Eiropas Savienības augstākajām amatpersonām, to pagaidām neatklāj.

Krievijai ar Eiropas Savienību šobrīd oficiāli ir sarežģītas attiecības, tā kā viena pret otru ir īstenojušas sankcijas pēc Krievijas agresijas Ukrainā.  

Āzijas un Eiropas Savienības samiti regulāri notiek jau vairāk nekā 20 gadu kopš 1996. gada, un tā ir iespēja vairāk nekā 50 pasaules valstīm apsēsties pie viena galda un izrunāt aktuālākos jautājumus gan politikā, gan ekonomikā, gan drošībā. Par tiem jau nākamnedēļ runās arī Briselē, kad te ieradīsies pārstāvji no Ķīnas, Korejas, Austrālijas, Indijas, Kazahstānas, Krievijas un vēl daudzām citām valstīm.

Briselē ieradīsies arī Krievijas delegācija, ko vadīs Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Krievijas mediji vēsta, ka Medvedevam samita laikā ir plānotas vairākas divpusējas tikšanās, taču Briseles pusē pagaidām neapstiprina, vai tas būs arī dialogs ar Eiropas Savienības pārstāvjiem, piemēram, Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku, kurš vadīs samitu, vai Eiropas Komisijas līderi Žanu Klodu Junkeru.

Krievijas un Eiropas Savienības attiecības patlaban ir sarežģītas, jo nedz Krievija, nedz Eiropas Savienība viena pret otru nav atcēlušas sankcijas, kuras vispirms Brisele noteica pēc Krievijas agresijas Ukrainā, un Maskava atbildēja ar lauksaimniecības preču importa embargo.

Samita sarunās viens no galvenajiem jautājumiem būs arī drošība un kodolieroču izplatība pasaulē. Tas ir jautājums, kas skar gan Ziemeļkoreju, gan arī Krieviju, tā kā vēl nesen NATO cēla trauksmi par to, ka Krievija par spīti starptautiskajiem līgumiem izvieto jaunas raķetes, kuras, aprīkotas ar kodolgalviņām, var sasniegt Eiropu.

Kritiķi norāda, ka Āzijas un Eiropas Savienības sarunu loks ir tik plašs, ka to pat dažās dienās nav iespējams aptvert, un ir ļoti daudz jautājumu, kas būtiski šķir Eiropas Savienību un atsevišķas Āzijas valstis, piemēram, cilvēktiesību situācija Ķīnā. Taču samita rīkotāji norāda, ka dialogu starp Eiropu  un Āziju ir ļoti būtiski noturēt, tādējādi investējot arī politiskajās pārmaiņās un vienlaikus veicinot ekonomiskās un tirdzniecības saiknes.

Viens no sanāksmes gaidītākajiem iznākumiem būtu kopīgas stratēģijas parakstīšana par labāku Eiropas un Āzijas savienojumu, kas nozīmētu arī darboties saskaņā ar starptautiskajiem likumiem, bet vienlaikus arī fiziski attīstīt infrastruktūru starp abiem kontinentiem.

Blakus valstu oficiālajam samitam Briselē notiks arī Āzijas un Eiropas biznesa forums, jauno līderu samits un plaša kultūras programma.

Āzijas un Eiropas Savienības līderu samiti notiek reizi divos gados, un tie notiek pamīšus Eiropā un kādā no Āzijas valstīm. Iepriekš samita nama māte bija Mongolija, tagad Briselē izlems nākamo norises vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti