Avoti: Šveices valdība neparakstīs vienošanās projektu ar ES

Plaša spektra politisko spēku opozīcijas dēļ Šveices valdība jūnijā nespēs parakstīt vienošanās projektu par turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību (ES), atsaucoties uz informētiem avotiem, ceturtdien ziņo aģentūra "Reuters".

Pie visaptverošās vienošanās strādāts četrus gadus, un tās neparakstīšana izraisītu jaunu atsalumu Šveices un ES attiecībās.

Šveices valdība, domājams, grasās paziņot Briselei, ka neatrisināti palikuši vēl daudzi jautājumi, tādēļ vienošanos vēl nav iespējams parakstīt.

Nākamgad Šveicē gaidāms referendumu par kustības brīvības ierobežošanu starp Šveici un ES, par ko aktīvi cīnās galēji labējie. Gaidāmā cīņa šajā jautājumā jau nodēvēta par Šveices breksitu.

Šveice nav ES dalībvalsts, bet faktiski ir pieņēmusi bloka principus par darbaspēka kustības brīvību.

Kamēr Šveice nav parakstījusi vienošanās projektu ar ES, Eiropas Komisija (EK) draudējusi 2019.gada vidū vairs nepagarināt Šveices biržai piekļuvi bloka iekšējam tirgum.

Šveices vilcināšanās var negatīvi ietekmēt arī Šveices medicīnas tehnoloģiju firmas, ja Brisele nesteigsies ar rūpniecības standartu abpusēju atzīšanu šajā sektorā, bet Šveices zinātnieki var tikt izslēgti no ES pētniecības programmām.

ES sastāda 60% no Šveices ārējās tirdzniecības. Tā ir augsta cena, ko Šveices līderi acīmredzot tomēr ir gatavi maksāt.

  Saistītie raksti
  2 komentāri
  Anonīms lietotājs 17722
  Pareizi darīs Šveice. Trešais Reihs jau bija, bet Ceturto Reihu - labāk nevajag!
  Anonīms lietotājs 25077
  Klasisks "fake news" paraugs ir ideja, ka Šveice kaut kādā veidā "samaksās". Šveicei visapkārt ir ES. Ar ko gan citu tā tirgosies? Tāpat turpināsies šie paši 60%, īpaši jau tāpēc, ka runa ir par cilvēku, nevis preču pārvietošanās brīvības ierobežošanu. Izmaiņas būs minimālas, ja vispār.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti