Avoti: Sāks sarunas par Albānijas un Ziemeļmaķedonijas iestāšanos ES

Eiropas Savienība (ES) gatavojas sākt sarunas ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju par iestāšanos blokā. Līdz šim šo procesu bloķēja vairākas dalībvalstis.

Par iespējamo sarunu sākšanu medijus informēja anonīmi avoti diplomātu aprindās.

Eiropas Savienības vēstnieki sanāksmē Briselē esot atbalstījuši lēmumu, un otrdien, 24. martā, paredzētajā videokonferencē to, visticamāk, atbalstīs arī bloka dalībvalstu Eiropas lietu ministri.

Sagatavotajā dokumentā norādīts, ka iestāšanās process ir padarīts daudz paredzamāks, daudz uzticamāks, daudz dinamiskāks un pakļauts stingrākai politiskajai vadībai. Diplomāti arī informēja, ka oficiālais lēmums tiks pieņemts rakstveida procedūrā, kas jāizmanto Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ.

KONTEKSTS:

Iepriekš Eiropas Komisija atzina, ka Albānija un Ziemeļmaķedonija ir gatavas sākt iestāšanās sarunas, jo tās īstenojušas demokrātiskas reformas, bet Ziemeļmaķedonija pat nomainīja valsts nosaukumu. Tomēr pagājuša gada oktobrī Francija, Dānija un Nīderlande pēdējā mirklī nobloķēja lēmumu un norādīja, ka vispirms jāreformē bloka paplašināšanās procesa noteikumi.

Februāra sākumā Eiropas Komisija prezentēja jauno iestāšanās kārtību, norādot, ka Eiropas Savienības paplašināšanās sarunām ir jākļūst dinamiskām, paredzamām un politiskām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti