Autobusa avārijā Spānijā gājuši bojā 13 «Erasmus» studenti

Autobusa avārijā Taragonas provincē, Katalonijā, svētdien no rīta gājuši bojā 13 "Erasmus" apmaiņas programmas studenti, ziņo ārvalstu mediji.

Iepriekš tika ziņots par vismaz 14 upuriem, taču vēlāk 20. marta pēcpusdienā Katalonijas atbildīgo dienestu pārstāvji precizēja bojāgājušo skaitu, ziņo "The Independent".

Spānijas iekšlietu ministrs Horhe Fernandess Diazs paziņoja, ka nevar nosaukt bojāgājušo vārdus, jo visi upuri vēl nav identificēti.

Avārija notikusi ap plkst. 6 no rīta pie Ampostas pilsētas. Autobuss iebrauca pretējā joslā, sadūrās ar vieglo automašīnu un apgāzās.

13 cilvēki avarijā guvuši vieglus ievainojumus, bet 30 cilvēki hospitalizēti ar dažādām traumām. Kopumā avārijā iesaistīti 57 cilvēki - 54 autobusa pasažieri un vadītājs, kā arī divi vieglās automašīnas pasažieri.

Autobusa šoferis ir izdzīvojis. Viņš guvis vieglus ievainojumus, un pārbaudēs jau noskaidrots, ka nav lietojis nedz alkoholu, nedz narkotikas. Autobusa kompānija, kas pārvadājusi jauniešus ir bāzēta Valensijā, un kā Spānijas radio stāstījis kompānijas vadītāja dēls, viņa tēvs, firmas saimnieks, vadījis otru autobusu, kas braucis gabaliņu pirms avarējušā transporta līdzekļa. To, ka notikusi nelaime, viņš sapratis, ieraugot notikušo spogulī, un tūlīt steidzies zvanīt otra autobusa vadītājam, kurš, saprotams, nav atbildējis. Viņš arī lūdzis sava autobusa pasažieriem zvanīt draugiem un paziņām, kuri iepriekš brauca aiz viņiem. Avārijas iemeslus joprojām skaidro, taču, kā vēsta mediji, konkrētais ceļa posms esot slavens ar satiksmes negadījumiem. Avārijas šeit ir bijušas jau iepriekš.

No dažādām valstīm pienāk ziņas, ka autobusā ir bijuši vai varējuši būt to pilsoņi, kuri ir vai nu gājuši bojā, vai ievainoti. Autobusā atradās pārsvarā dažādu valstu studenti, kas mācās Barselonas universitātē “Erasmus” apmaiņas programmas ietvaros. Studenti atgriezās no "Las Fallas" festivāla Valensijā.

Mediji ziņo, ka starp autobusa pasažieriem bija studenti no Īrijas, Lielbritānijas, Peru, Bulgārijas, Polijas, Palestīnas, Japānas, Ukrainas, Čehijas, Jaunzēlandes, Itālijas, Ungārijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Šveices.

Spāņu varas iestādes publiskojušas telefona numuru, uz kuru aicina zvanīt piederīgos un citus, kam būtu informācija par autobusa pasažieriem.

Latvijas iestāžu rīcībā pagaidām nav informācijas, vai cietušo vidū ir arī kāds Latvijas pilsonis – informācija par to tiks sniegta vēlāk, ziņo Latvijas Radio.

Šis ir pēdējā laika smagākais satiksmes negadījums, kas noticis uz Spānijas zemes. Pēdējā lielākā avārija notika vēl nebūt ne tik sen, 2014. gadā, kad aizā iekrita autobuss ar svētceļniekiem. Toreiz negadījumā bojā gāja 14 cilvēku un 41 guva ievainojumus.

Katalonijas jaunievēlētais prezidents Karless Pudždemons, uzzinot par notikušo, nekavējoši atcēlis Francijas galvaspilsētā Parīzē plānoto vizīti, un devies uz negadījuma vietu.

Interneta sociālajos medijos plūst līdzjūtības apliecinājumi bojā gājušo un ievainoto tuviniekiem. Tos izteicis arī Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, vairāki Eiropas komisāri un citas Eiropas Savienības amatpersonas un politiķi. Cilvēkus ir satriecis fakts, ka nelaimē bojā gājuši un cietuši tik daudz jaunieši.

Programma „Erasmus” ir dibināta 1987. gadā un to  īsteno visās Eiropas Savienības dalībvalstīs un tajā piedalās dažādu tautību jaunieši. Daudziem no viņiem nereti „Erasmus” ir pirmā iespēja nokļūt ārzemēs un iepazīt citu Eiropas valstu kultūru un cilvēkus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti