Austrumukrainā jāstājas spēkā jaunam pamieram

Karadarbības pārņemtajā Austrumukrainā šodien jāstājas spēkā jaunam pamieram starp Ukrainas valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem bruņotajiem grupējumiem. Tas būs jau kārtējais pamiers vairāk nekā sešus gadus ilgā konflikta laikā. Tomēr sagaidāms, ka situācija karadarbības zonā saglabāsies saspīlēta.

Austrumukrainā jāstājas spēkā jaunam pamieramUldis Ķezberis

  Ukrainas, Krievijas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji pagājušajā nedēļā vienojās par pilnīgu un visaptverošu pamieru Austrumukrainā.

  Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons pamiera noslēgšanu bija izvirzījuši kā priekšnoteikumu, lai varētu sarīkot jaunas sarunas starp Ukrainas un Krievijas līderiem. Pēdējo reizi tādas notika pagājušā gada beigās Parīzē, tomēr tajās neatrisināja dziļās domstarpības starp Kijevu un Maskavu.

  Kopš karadarbības sākuma Austrumukrainā jau vairāk nekā divdesmit reižu ir pasludināts pamiers, tomēr vienmēr kāda no pusēm to ir pārkāpusi. Tāpēc ir maz cerību, ka šoreiz būs citādi.

  Pirms gada ievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kara izbeigšanu Austrumukrainā ir izvirzījis par savas prezidentūras galveno mērķi.

  Karadarbība Austrumukrainā izcēlās 2014. gada aprīlī, bet 2015. gada sākumā Minskā Krievija un Ukraina parakstīja vienošanos par kara izbeigšanu un miera atjaunošanu. Pagaidām tas nav izdevies.

  Karš prasījis vairāk nekā 13 tūkstošu cilvēku dzīvību, bet vismaz pusotrs miljons pametuši konflikta zonu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti