Austrijas malumednieku, kurš nošāvis četrus cilvēkus, atrod mirušu

Malumednieks Aloizs Hūbers, kurš otrdien Austrijā nošāva trīs policistus un vienu glābšanas dienesta darbinieku, vēlāk aizdedzināja savu lauku māju un tajā tika atrasts miris, trešdienas naktī paziņoja policija.

Ugunsgrēks sākās, kad policisti gribēja atvērt durvis uz slepenu istabu Hūbera mājā Grosprīlas ciemā pie Melkas pilsētas 90 kilometrus uz rietumiem no Vīnes, sacīja policijas preses sekretārs Rolands Šeršers.

Kad ugunsgrēks tika ierobežots, policija pēc vairāku stundu ilgas meklēšanas mājā atrada 55 gadus vecā Hūbera apdegušo līķi. „Šī ir viena no skumjākajām dienām,” reportieriem sacīja Šeršers. Malumednieka nošautie policisti bija vecumā no 38 līdz 51 gadam. Nošautais glābšanas dienesta darbinieks Johans Dorfvirts bija 70 gadus vecs un savā ilgajā karjerā bija saņēmis daudzus apbalvojumus, sacīja vietējās Sarkanā Krusta organizācijas vadītājs.

Apkaimē labi pazīstamais Hūbers, kuram pirms vairākiem gadiem pārkāpumu dēļ tika atņemta medību licence, ar savu vieglo automašīnu iebrauca grāvī, kad viņu pirmdienas vakarā mēģināja apturēt policijas specvienība „Cobra”, kura bija uzzinājusi, ka viņš atkal devies neatļautās medībās.

Izvairoties no aizturēšanas, Hūbers otrdienas naktī nošāva policistu un glābšanas dienesta mediķi, kurš mēģināja glābt policista dzīvību. Pēc tam malumednieks sasniedza policijas kontrolposteni uz ceļa, kur vienu policistu nošāva un otru saņēma par ķīlnieku, nolaupīja policijas automašīnu un ar to aizbrauca uz savu 60 kilometru attālo lauku saimniecību. Policijas automašīna, kurā atradās nogalinātais ķīlnieks, tika atrasta šķūnī pie Hūbera mājas.

Malumednieka māju aplenca apmēram 100 policistu, un malumednieks šāva uz katru, kuru redzēja no savas mājas.

Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere raksturoja notikušo kā „bezprecedenta” gadījumu Austrijas policijas vēsturē. Viņa paziņoja, ka policisti un glābšanas dienesta darbinieks „atdevuši dzīvības par mūsu drošību”, un izteica līdzjūtību viņu ģimenēm un kolēģiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti