Rīta Panorāma

Studenti piedāvā risinājumu liesmu dzēšanai augstceltnēs

Rīta Panorāma

Ukraiņi nezaudē dzīvesprieku elektrības trūkuma dēļ

Austrijā streiko dzelzceļnieki

Austrijā streiko dzelzceļa darbinieki

Austrijā plaša dzelzceļa darbinieku streika dēļ būs būtiskas pārvietošanās problēmas. Tomēr transporta kompānijas satiksmi svarīgākajos maršrutos centīsies nodrošināt ar autobusu palīdzību.

Dzelzceļnieku arodbiedrība, kas pārstāv apmēram 50 tūkstošus darbinieku, vēsta, ka streiks sākās pusnaktī un ilgs 24 stundas. Transporta sarežģījumi gaidāmi visā valsts teritorijā, un protesta akcija ietekmēs arī pasažieru kustību ar Vāciju, Šveici un citām valstīm. Lielāko daļu šo maršrutu apkalpo valsts dzelzceļa uzņēmums, bet tiks apturēta arī vilcienu satiksme starp Minheni un Vīni, ko nodrošina privātā kompānija “Westbahn”.

Strādājošie augstas inflācijas apstākļos vēlas algu palielinājumu par apmēram 400 eiro jeb 12%, savukārt valdība un darba devēji līdz šim piekrituši tikai apmēram 8,4% palielinājumam.  

Strādājošo pārstāvji uzsver, ka cīnās par algu korekciju laikā, kad gada inflācija pieaugusi līdz 11%. Cenu pieaugums visvairāk ietekmējot cilvēkus ar zemiem un vidējiem ienākumiem. Savukārt valsts dzelzceļa kompānijas pārstāvji norāda, ka piedāvātais algu palielinājums esot lielāks nekā visās citās nozarēs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti