Austrija slēgs vēstniecības Baltijas valstīs

Austrijas Ārlietu ministrija (ĀM) plāno līdz 2018.gada rudenim slēgt vēstniecības Baltijas valstīs un Maltā, veicot pasākumus savu izdevumu samazināšanai par 39 miljoniem eiro, teikts Austrijas ārlietu ministra Sebastiana Kurca paziņojumā, par kuru vēstīja Austrijas ziņu aģentūra APA.

Kurcs sarunā ar žurnālistiem paskaidroja, ka minētās vēstniecības tiks slēgtas, bet ir paredzēts atvērt jaunas pārstāvniecības citās stratēģiski svarīgās vietās. Austrijas vēstnieki Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Maltā rezidēs Vīnē vai šīm valstīm tuvās citu valstu galvaspilsētās, piemēram, Stokholmā.

Ministrs paskaidroja, ka Austrijas pārstāvība Baltijas valstīs jau ir labi nodrošināta konsulārās darbības vai saimnieciskās sadarbības ziņā. Viņš noliedza, ka vēstniecību slēgšana būtu saistīta ar tādiem aktuāliem notikumiem kā krīze Ukrainā vai bēgļu problēmas Eiropas Savienībā.

Kurca izklāstītais Ārlietu ministrijas organizatoriskās reformas plāns paredz atvērt Austrijas vēstniecības Baltkrievijā, Moldovā vai Gruzijā.

"Es uzskatu, ka Krievijas draudi Gruzijā ir būtiski svarīgāki. Tādējādi mēs fokusējamies uz valstīm, kurām ir īpaši saspīlētas attiecības ar Krieviju,” sacīja Kurcs. Viņš atgādināja, ka Baltijas valstis jau ir pārstāvētas Eiropas Savienībā (ES) un NATO. 

Līdzekļu ietaupīšana paredz arī pievienot kultūras forumus Budapeštā, Londonā, Romā un Varšavā vēstniecībām šo valstu pilsētās, atbrīvoties no nesvarīgiem nekustamiem īpašumiem, kā arī veikt citus pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti