Austrijā izveido «tehnisko» mazākuma valdību  

Austrijā līdz septembrī paredzētajām parlamenta vēlēšanām izveidota tā dēvētā “tehniskā” mazākuma valdība. To vadīs līdzšinējais kanclers Sebastians Kurcs, bet vairākus ietekmīgus ministru amatus ieņems bezpartejiski speciālisti. 

Valdības krīzi Austrijā izraisīja koalīcijā ietilpstošās Brīvības partijas līdera Heinca Kristiāna Štrahes iespējamie pārkāpumi un šī politiskā spēka paziņojums par aiziešanu no valdības. Tāpēc bezpartejiskie kandidāti līdz septembrim aizstās galēji labējās partijas ministrus.

Par jauno iekšlietu ministru kļuvis bijušais Augstākās tiesas prezidents Ekarts Racs, aizsardzības ministra postenis piešķirts armijas štāba priekšnieka vietniekam, savukārt transporta un inovāciju ministra amatu ieņems līdzšinējā gaisa satiksmes kontroles dienesta vadītāja. Savukārt par nodarbinātības, sociālajiem jautājumiem un veselības aprūpi turpmāk atbildēs Valters Peltners, kurš agrāk ieņēma augstus amatus valsts pārvaldē.

Nākampirmdien Austrijas parlamentā notiks balsojums par neuzticības izteikšanu kancleram Kurcam.

Skandāls Austrijas politiskajā arēnā izcēlās pēc tam, kad vācu medijos nedēļas nogalē publicēts video, kurā Austrijas vicekanclers, Brīvības partijas pārstāvis Heincs Kristiāns Štrahe redzams kopā ar sievieti, kas uzdodas par krievu oligarha radinieci.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti