Dienas notikumu apskats

Desmitiem Lielbritānijas deputātu gatavi pieprasīt atkārtotu "Brexit" referendumu

Dienas notikumu apskats

Vienotība vairs neatbalstīšot dārgo ieprikumu radioaktīvo atkritumu tvertnes izbūvei

Austrija vēršas pret politisko islāmu, gatavojas slēgt mošejas un izraidīt imamus

Austrija izraidīs ap 60 imamus un aizvērs septiņas mošejas

Austrija grasās no valsts izraidīt ap 60 turku izcelsmes imamus un viņu ģimenes, norādot, ka šie cilvēki ir iesaistīti “politiskajā islāmā”, pavēstījis Austrijas iekšlietu ministrs Herberts Kikls, ziņo AFP.

Kopumā ap 150 cilvēku - imami un viņu ģimenes locekļi - zaudēs tiesības palikt Austrijā, viņš norādījis preses konferencē Vīnē.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad atklātībā nonākuši fotoattēli no mošejām, kurās bērni izspēlējuši Pirmajā pasaules karā notikušo Galipoles kauju. Izdevumā “Falter” fotogrāfijā bijis redzams, kā bērni soļo, salutē, vicina Turcijas karogus un tēlo mirušos. Pēcāk viņu “līķi” pārsegti ar Turcijas karogu.

Arī valdošās partijas Austrijā līderis un Austrijas kanclers Sebstjans Kurcs pavēstījis, ka “paralēlajām sabiedrībām, politiskajam islāmam un radikalizācijai mūsu valstī nav vietas”.

Tikmēr Kikls norādījis, ka ir aizdomas par to, ka mošejas saņēmušas ārvalstu finansējumu – konkrēti no Turku islāma kultūras apvienības, ko sponsorē Turcijas Reliģisko lietu aģentūra “Diyanet”. Tā gan kaujas imitāciju nosaukusi par “ļoti nožēlojamu”. Vienlaikus aģentūra nav iedrošinājusi Vīni pieņemt tik striktus pretpasākumus.

Austrijas lēmumu atzinīgi novērtējušas Francijas un Itālijas galējās partijas.

Savukārt Turcija to asi kritizējusi. Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana runasvīrs Ibrahims Kalins piektdien, 8. jūnijā, vēl asāk izteicās par Austrijas lēmumu, nosaucot to par “anti-islāmisku” un “rasistisku” soli. “Austrijas lēmums aizvērt septiņas mošejas un deportēt imamus ar viltus pamatojumu ir refleksija uz anti-islāmisku, rasistisku un diskriminējošu populisma vilni šajā valstī,” teica Kalins. “Tas ir mēģinājums aizskart musulmaņu kopienas, lai sasniegtu lētus politiskos mērķus,” norādīja Kalins.

Turcijas un Austrijas attiecības jau iepriekš bija sarežģītas, jo Kurcs bija aicinājis Briseli pārtraukt sarunas ar Ankaru par iestāšanos Eiropas Savienībā. Erdogans uz to gan bija atcirtis, ka “šim amorālajam kancleram ar mums ir problēmas”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti