Pusdiena

"Latvijas Dzelzceļa" vadība tiesājas ar Valsts valodas centru

Pusdiena

Tramps lūdzis bijušo FIB direktoru pārtraukt izmeklēšanu par Flinna saistību ar Krieviju

Austrijā aizliedz publiskās vietās nēsāt sejas aizsegus

Austrijā aizliedz publiskās vietās nēsāt sejas aizsegus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Austrijas parlaments ir pieņēmis imigrantu integrācijas likumu, kas aizliedz sabiedriskās vietās nēsāt musulmaņu burkas un citas sievietes seju pilnīgi aizsedzošu galvassegas.

Aizliegums atbalstīts bez šķēršļiem, par spīti pašreizējās valdošās koalīcijas nestabilitātei, kuras dēļ drīzumā notiks parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Likums spēkā stāsies oktobrī, un par sievietes seju pilnīgi aizsedzošas galvassegas valkāšanu draudēs 150 eiro naudassods.

Liegs arī izplatīt Korānu

Austrijas jaunais likums ir domāts imigrantu integrācijai, taču tajā ir visai daudz prasību, kas liks ienācējiem no musulmaņu zemēm mainīt līdzšinējos paradumus un ierasto dzīvi.

Vispirms sievietēm būs liegts publiskās vietās – izglītības iestādēs, tiesās un sabiedriskajā transportā valkāt seju pilnībā aizklājošu galvassegu, pretējā gadījumā par to draudēs visai bargs naudas sods – 150 eiro.

Būs liegts izplatīt musulmaņu svētos rakstus – Korānu. Visiem imigrantiem, kuriem ir izredzes palikt valstī uz ilgāku dzīvi, būs jāpiedalās integrācijas gadā, kura laikā viņiem jāapgūst vācu valoda un Austrijas ētika.

Patvēruma meklētājiem arī būs jāveic neapmaksāts sabiedrisks darbs, un par atteikšanos to darīt viņi varētu zaudēt pabalstus.

Šādas prasības politiķi skaidro ar mērķi padarīt imigrantus piemērotākus Austrijas darba tirgum. Pagaidām vēl nav skaidrs, cik daudz cilvēku šie liegumi un prasības skars.

Aizliegumi arī citviet 

Austrija nebūt nav pirmā valsts, kur noteikts sieviešu musulmaņu galvassegas aizliegums. To pilnībā aizliegts nesāt Francijā, kas no visām valstīm šādu likumu pieņēma pirmā, jau 2011. gadā - vēl prezidenta Nikolā Sarkozī valdības laikā. Tiesa, tam sekoja milzīgi protesti, norādot, ka tas ieslodzīs musulmaņu sievietes viņu mājokļos - viņas vairs nespēs iziet sabiedrībā, jo tradīcijas viņām liedz atklāt seju.

Tajā pašā gadā līdzīgi rīkojās arī Beļģija, kas arī liegusi pilnībā aizklātu seju sabiedriskajās vietās. Tiesa, Beļģijā jau iepriekš vairākas pašvaldības šādu prasību bija ieviesušas lokāli saistībā ar senām tradīcijām, kas liedz cilvēkiem pilnībā aizklāt seju arī karnevāla laikā, kas Beļģijā ir iecienīti.

Aizvadītajā gadā šādu likumu atbalstīja arī Nīderlandes valdība, liedzot aizsegt seju skolās, tiesās un sabiedriskajā transportā.

Vācijā šis liegums joprojām neattiecas uz visu valsti, bet atsevišķas pašvaldības ir tiesīgas noteikt to pašas. Līdzīga kārtība Itālijā un Spānijā.

Tikmēr Latvijā plānots aizliegt sejas aizsegu lietošanu publiskās vietās. Tieslietu ministrijas virzītajā likumprojektā gan ir daudz izņēmumu, uz ko šis aizliegums neattieksies.

Nekādu liegumu pašlaik nav Apvienotajā Karalistē, taču skolas var izšķirties par saviem kārtības un formas nēsāšanas noteikumiem. Visās valstīs, kur ir pilnībā vai daļēji liegts nesāt sieviešu musulmaņu galvassegas, jau ir notikuši arī vairāki tiesu procesi.

Tikmēr Austrija gatavojas ārkārtas vēlēšanām, kurās, sagaidāms, imigrācija būs viens no aktuālākajiem jautājumiem. Tās notiks 15.oktobrī.

Kārtējās parlamenta vēlēšanas Austrijā bija paredzētas 2018.gadā, taču pagājušajā nedēļā par savu atkāpšanos no vicekanclera amata paziņoja vicekanclers un konservatīvās Tautas partijas (OeVP) līderis Reinholds Miterlēners, savu rīcību skaidrojot ar pieaugošajām domstarpībām gan ar paša partijas labējā spārna pārstāvjiem, gan koalīcijas partneriem sociāldemokrātiem (SPOe).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti