Rīta Panorāma

No augstskolas sola uzreiz metas uzņēmējdarbībā

Rīta Panorāma

Garšas festivāls «Nogaršo Latviju Rīgā!»

Austrālijas skolēni sacer mācību grāmatu

Austrālijas skolēni sacer mācību grāmatu

Austrālijas skolotājiem jāmeklē īpaša pieeja, kā iemācīt angļu valodu bērniem, kuri mājās runā iezemiešu dialektos. Bieži vien šī iemesla dēļ klibo arī viņu sekmes, tāpēc Tenantkrīkā tam rasts īpatnējs risinājums – skolēni lasa grāmatu, ko sacerējuši paši.  

Skolā nomaļajā Austrālijas pilsētā parasta stunda rit ar visai neparastu mācību materiālu. Bērni lasa pašu sarakstītu grāmatu ar nosaukumu “Oto kurpes”. Drukas izdevumus skolotājas apmaksājušas no savas kabatas.

“Oto nav īpaši labu kurpju, jo viņš tādas nevar atļauties. Viņš bija spiests melot draugiem, jo viņš negribēja, lai draugi saprot, ka viņam nav naudas,” fragmentu lasa 5. klases skolnieks Saimons.

Par laimi, grāmatai ir labas beigas. Oto draugi kopīgiem spēkiem nopirka viņam jaunu kurpju pāri. Pozitīva ir arī grāmatas ietekme uz skolēniem, kuri ir ļoti lepni par savu autordarbu.

Šajā attālajā Austrālijas ziemeļu teritorijā 40% skolēnu angļu valoda ir otrā valoda, jo mājās viņi runā vietējos dialektos. Vairumā gadījumu šī iemesla dēļ viņi arī uzrāda sliktus rezultātus angļu valodas eksāmenos. Taču pašu skolēnu sarakstītā grāmata šo situāciju jau ir krasi uzlabojusi. Tā ne tikai apraksta viņiem labi saprotamas parādības, bet arī apliecina viņu iesaistīšanās iespējas un tāpēc vairo entuziasmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti