Austrālijas aviokompānija «Qantas» nākotnē pārvadās tikai pret Covid-19 vakcinētus pasažierus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Austrālijas aviokompānijas “Qantas” vadība paziņojusi, ka nākotnē pārvadās tikai pret Covid-19 vakcinētus pasažierus. Tomēr pagaidām nav skaidrs, kad pasaulē sāksies masveida vakcinācija un lēmums varētu stāties spēkā.

“Qantas” ir pirmā aviokompānija, kas aktualizējusi šo problēmu. Tās vadītājs Alans Džoiss norādījis, ka patlaban jau tiekot domāts par attiecīgām izmaiņām uzņēmuma iekšējos noteikumos. Nākotnē šādu prasību varētu ieviest arī citas kompānijas, jo to vadītāji atbalstījuši ideju neformālās sarunās.

Arī aviācijas eksperti norādījuši, ka nākotnē prasība sniegt informāciju par veselības stāvokli un vakcināciju varētu būt obligāta visā pasaulē. Taču nav skaidrs, kad to varētu ieviest, jo šā gada decembrī varētu sākties tikai atsevišķu cilvēku grupu vakcinācija pret Covid-19.

Pašlaik darbs pie preparātiem intensīvi turpinās, un nedēļas nogalē arī farmācijas kompānija “AstraZeneca” un Oksfordas Universitāte paziņoja, ka kopīgi izstrādātā vakcīna ir pietiekami efektīva. Iepriekš šādu paziņojumu izplatīja vēl divi lieli uzņēmumi.

KONTEKSTS:

Eiropas Zāļu aģentūra ir sākusi vērtēt pirmos pieejamos datus par vakcīnām pret Covid-19, kas iegūti klīniskos pētījumos un ir iesniegti vērtēšanai Eiropas Zāļu aģentūrā. Šobrīd vēl nav iespējams izdarīt secinājums par vakcīnu pret Covid-19 drošumu un iedarbīgumu, jo virkne pierādījumu vēl nav iesniegti vērtēšanai.

Eiropas Komisija (EK) 11. novembrī paziņoja, ka noslēgusi vienošanos ar "Pfizer" un "BioNTech" par gandrīz 300 miljoniem Covid-19 eksperimentālās vakcīnas devu piegādi.

Saskaņā ar vienošanos ES 27 valstis var iegādāties 200 miljonus vakcīnu devu un tām būs iespējams iegādāties vēl 100 miljonus devu. 27 ES dalībvalstis saņems devas atbilstoši to iedzīvotāju skaitam.

ES jau ir noslēgusi vienošanās ar kompānijām "AstraZeneca", "Sanofi-GSK", "Janssen Pharmaceutica" un "CureVac" par to Covid-19 vakcīnu iegādi, kad tās būs pieejamas, un ved sarunas ar kompāniju "Moderna".

ASV kompānija "Moderna" paziņoja, ka atbilstoši sākotnējiem rezultātiem tās izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 94,5% efektīva. Savukārt ASV farmācijas gigants "Pfizer" un Vācijas kompānija "BioNTech" trešdien paziņoja, ka atbilstoši izmēģinājumu galīgajiem rezultātiem to kopīgi izstrādātajai vakcīnai pret jauno koronavīrusu ir 95% efektivitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti