Rīta Panorāma

Operetes Jaungada koncerts «À Paris»

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidentu Jāni Abāšinu

Austrālijā veci cilvēki mācās braukt no jauna

Austrālijā veci cilvēki mācās braukt no jauna

Jauna pieeja ceļu satiksmes drošībai ir izstrādāta Austrālijā. Kāda pensionāru grupa no jauna iesaistījusies braukšanas apmācības programmā, kas sākotnēji izstrādāta jauniešiem.  

No pirmā acu uzmetiena tas izskatās pēc datorspēles, taču braukšanas simulatoram ir pavisam nopietns mērķis – sagatavot vecus cilvēkus neprognozējamām situācijām uz ceļa. Kopš gada sākuma programmai pieteikušies 120 dalībnieki. Vispirms tos pārbauda simulatorā un vēlāk arī novēro reālā situācijā automašīnā.

Šī programma sākotnēji tika izveidota jauniešiem, kas mācās braukt pirmo reizi, bet tad pielāgota arī vecāka gadagājuma cilvēku vajadzībām. Programmas vadītāji jau ir novērojuši pozitīvus rezultātus.

“Ja šī programma var kādu apturēt, ļaut padomāt un saprast, vai viņam tiešām jāpiedalās ceļu satiksmē, tad mērķis ir attaisnojies,” atzina Kvīnslendas policijas pārstāvis Šeins Panoho.

Programma sākta pēc tam, kad Kvīnslendas štatā Austrālijā tika konstatētas vairākas smagas avārijas, kurās bija iesaistīti veci autobraucēji.

“Neviens no mums nav perfekts šoferis. Jo, tiklīdz tu kļūsti patiešām labs, pēkšņi viss mainās. Tāpēc ir svarīgi vienmēr būt ierindā,” sprieda programmas dalībnieks Tonijs Briants.

Policijai tikmēr ir jauns mērķis. Viņi šo programmu vēlas paplašināt uz vidējā vecuma vīriešiem, kuri bieži vien ir pakļauti lielākam avāriju riskam nekā veci cilvēki un jaunieši.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti