Dienas ziņas

Šogad neierasti agri tek kļavu sulas

Dienas ziņas

Darbību sākuši jaunie apraides masti

Austrālija cīnās ar ugunsgrēkiem

Austrālija turpina cīnīties ar ugunsgrēkiem

Pēc ilga un nerimstoša karstuma perioda Austrālija beidzot sagaidījusi lietu. Tas ir mazinājis ļoti augsto gaisa temperatūru, taču eksperti brīdina, ka pārmaiņas var būt īslaicīgas un uguns var atsākties ar jaunu spēku.

Veldzējošs lietus pārsijājis uguns izmocīto Dienvidvelsas štatu, nesot kaut mirklīgu mierinājumu zemei, kas nedēļām piedzīvo elli zemes virsū. Taču sinoptiķi brīdina, ka šonedēļ gaisa temperatūra atkal turpinās kāpt, un Dienvidvelsas un Viktorijas štatos tas var izraisīt jaunus un vēl lielākus ugunsgrēkus.

"Šodien mums ir maigāki apstākļi, taču, kā saka ugunsdzēsības dienests, joprojām absolūti nav vietas pašapmierinātībai, ņemot vērā, ka joprojām plosās vairāk nekā 130 ugunsgrēku. Vienīgais - varam cerēt, ka apstākļi nepasliktināsies," sacīja Jaundienvidvelsas premjerministre Gledisa Beredžikljana.

Debesis virs ugunsnelaimes skartās teritorijas arvien krāsojas sarkanas un ietītas smogā, pilsētās kopā ar dūmiem mēdz ielidot pelnu plēksnes.

Sirdi plosošas ainas paveras vietās, kur uguns apdzēsta, bet kur ceļu no tās laukā nav spējuši atrast dzīvnieki.

Austrālija turpina skaitīt bojā gājušos, bez vēsts pazudušos, cietušos un zaudētos īpašumus, kas arvien ir tikai aptuveni skaitļi. Pēdējās ziņas, ka uguns atņēmusi dzīvību 24 iedzīvotajiem.

"Diemžēl naktī ir kļuvis skaidrs, ka vēl divi cilvēki ir pazuduši bez vēsts. Cerams, ka tas galu galā beigsies labi, taču pagaidām mēs nevaram apstiprināt, ka viņi ir drošībā," sacīja Beredžikljana.

Cīņā ar uguni ir nosūtīti armijas rezervisti, jo ugunsdzēsēji ir uz spēku izsīkuma robežas.

"Visas komandas šajā rajonā ir pārgurušas. Mēs skrienam starp neskaitāmiem darbiem. Trauksmes zvani pienāk no dažādām pusēm.

Un, kad mēs varētu atpūsties, ir jāiztīra automašīnas un jāsagatavo tās nākamajiem izsaukumiem," stāstīja ugunsdzēsējs Saimons Meijs.

Cilvēki  turpina pamest uguns apdraudētās teritorijas, bet tie, kuri palikuši savās saimniecībās, atceras piedzīvotās šausmas.

"Kad liesmas tuvojās, ugunsdzēsēji iededzināja pretuguni, un tad, kad absolūti viss bija izdedzis un nebija vairs, kam gruzdēt, liesmas mitējās," teica kāds Nouras vietējais iedzīvotājs. Tikmēr kāda Nouras iedzīvotāja atzina: "Mēs bijām nobijušies. Un tagad jau vairākas dienas nav elektrības."

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, kurš turpina izpelnīties plašu kritiku par nepienācīgu reakciju uz notiekošo un klimata politiku, ir solījis piešķirt vairāk nekā miljardu dolāru ugunsgrēka seku likvidēšanai.

Tikmēr arī pasaulē sākusies plaša ziedojumu kampaņa, lai palīdzētu ugunsnelaimju nomocītajai Austrālijai. Kampaņā piedalās arī mūzikas un kinozvaigznes un citi starptautiski pazīstami cilvēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti