Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pēc atvēršanas Vācijā daļu skolu atkal slēdz

Dienas ziņas

Islandē turpinās vulkāna izvirdums

Austrālijā turpinās bīstami plūdi

Austrālijā plūdu dēļ evakuēti tūkstošiem cilvēku

Austrālijas dienvidaustrumos sākušies postoši plūdi. Dabas stihija apdraud arī lielāko pilsētu Sidneju un tās apkārtni.

Plašos plūdus valstī izraisīja lietusgāzes, kas turpināsies vēl vairākas dienas. No krastiem Jaundienvidvelsas un Kvīnslendas štatos izgājušas daudzas upes, pārrauti aizsprosti un izskaloti ceļi.

No piekrastes rajoniem un Sidnejas apkaimes evakuēti vairāk nekā 18 tūkstoši cilvēku, bet tūkstošiem citu apgabalu iedzīvotāju saņēmuši evakuācijas brīdinājumu.

Apdraudētajās teritorijās dzīvo apmēram trešdaļa no 25 miljoniem Austrālijas iedzīvotāju, un šos apgabalus iepriekš  postīja arī sausums un plaši mežu ugunsgrēki.

Daudzi reģioni Jaundienvidvelsas štatā atgādina iekšzemes jūru. Šādi pašreizējo situāciju raksturojis Austrālijas Meteoroloģijas birojs. Austrālijas amatpersonas plūdus raksturojušas kā vērienīgākos un bīstamākos pēdējā pusgadsimta laikā. Austrālijas premjerministrs Skots Morisons piedāvājis palīdzību cietušajiem, un uzsvēris, ka valstī atkārtoti iestājies grūtu pārbaudījumu laiks. Daļai iedzīvotāju tā ir jau otrā reize, kad dabas kataklizmas dēļ nākas pamest savas mājas.

“Vairākas kopienas, kuras šaustīja 2019. un 2020.gada mežu ugunsgrēki, tagad tiek appludinātas, pirms tam pārdzīvojot ilgstošu sausumu. Es neatminos nevienu brīdi mūsu štata vēsturē, kad cits pēc cita sekojuši tik ekstremāli laikapstākļi, turklāt pandēmijas laikā," atzīst Jaundienvidvelsas štata premjere Gledisa Beredžikliana. "Šie ir grūti laiki, taču domāju, ka mēs esam parādījuši, ka spējam būt izturīgi."

Sidnejas un citu štata pilsētu iedzīvotāji tiek aicināti iespēju robežās strādāt no mājām un izvairīties no ceļošanas, jo ūdens līmeņa celšanās, visticamāk, turpināsies.

Glābšanas dienesti veikuši vismaz 750 glābšanas operācijas, tostarp evakuējot cilvēkus no applūdušu māju jumtiem ar helikopteriem, kā arī izglābjot automašīnās iesprostotus cilvēkus. Iedzīvotāji arī steidz palīdzēt cits citam.

“Cilvēki mums apkārt ir bijuši lieliski. Mēs nevarētu tikt galā ar visu bez mūsu draugiem un kaimiņiem, sanākot kopā un parādot, ka mūsu kopiena ir spēcīga. Mūsu pilsēta jau daudz kam bijusi cauri, vienalga vai nāk plūdi vai liesmas – mēs tiksim galā!” uzsver Sidnejas iedzīvotāja Liza Salivana.

Tiek brīdināts, ka situācija neuzlabosies vēl vismaz vairākas dienas. Pašlaik šo reģionu skar dabas parādība ar nosaukumu "La Ninja", kad Klusā okeāna ūdens temperatūras krišanās dēļ veidojas cikloni un ilgstošas lietavas. Zinātnieki konstatējuši, ka klimata pārmaiņas ietekmējušas arī šo darbas parādību, padarot laikapstākļus vēl haotiskākus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt