Austrālijā piešķirs miljoniem dolāru ugunsgrēkos cietušo dzīvnieku populāciju atjaunošanai

Austrālijas valdība piešķirs 50 miljonus dolāru jeb apmēram 31 miljonu eiro ugunsgrēkos cietušo dzīvnieku populāciju un to dzīvotņu atjaunošanai.

“Šodien mēs paziņojam par apmēram 50 miljonu dolāru piešķiršanu. Tas ir sākotnējais ieguldījums, lai aizsargātu valsts savvaļas dzīvniekus un atjaunotu to dzīvotnes. Tā bija ekoloģiskā katastrofa, katastrofa, kas joprojām notiek," paudis Austrālijas Valsts kases vadītājs Džošs Frīdenbergs.

Eksperti norāda, ka mežu un krūmāju ugunsgrēkos visvairāk cietušas rāpuļu, putnu un atsevišķu zīdītāju sugu populācijas. Tomēr īpaša vērība patlaban pievērsta vienam no valsts simboliem – somainajam lācītim. Pirms postošajiem  ugunsgrēkiem Austrālijā bija no 100 līdz 200 tūkstošiem koalu, bet liesmās gājuši bojā apmēram  33 tūkstoši dzīvnieki.

Tikmēr laika apstākļi ļauj ugunsdzēsējiem veiksmīgi turpināt cīņu pret uguni. Jaundienvidvelsā izdevies pakļaut kontrolei vienu no lielākajiem  ugunsgrēkiem, kas izpostījis vairāk nekā pusmiljonu hektāru lielu platību uz ziemeļrietumiem no Sidnejas. Tomēr Viktorijas štatā gājis bojā vēl viens ugunsdzēsējs, un stihija kopumā jau prasījusi 27 cilvēku dzīvības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti