Pusdiena

Sociālo rehabilitāciju daļai vardarbībā cietušo kavē saņemt prasība atklāt personas datus

Pusdiena

Aicina atsākt Normandijas sarunas par Ukrainas un Krievijas konflikta izbeigšanu

Austrālija piekrīt slēgt patvēruma meklētāju aizturēšanas centru Papua-Jaungvinejā

Austrālija piekrīt slēgt dažādi vērtēto patvēruma meklētāju aizturēšanas centru Papua-Jaungvinejā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Austrālija piekritusi slēgtu pretrunīgi vērtētu patvēruma meklētāju aizturēšanas centru Papua-Jaungvinejā. Austrālijas pašreizējā imigrācijas politika paredz, ka visus patvēruma meklētājus, kas valsti cenšas sasniegt ar laivām, nevis uzņem, bet nosūta uz salām Papua-Jaungvinejā vai Nauru. Slēdzot aizturēšanas centru Papua-Jaungvinejā, gan nav skaidrs, kas tagad notiks ar vairākiem simtiem tur esošo cilvēku.

Austrālijas abas vadošās politiskās partijas – gan valdošā liberāli nacionālā koalīcija, gan opozīcijā esošie leiboristi - atbalsta stingru imigrācijas un patvēruma piešķiršanas politiku.

Patvēruma meklētājus, kas ierodas ar laivām, Austrālija nosūta uz aizturēšanas centriem Papua-Jaungvinejai piederošajā Manusas salā vai Klusā okeāna valstī Nauru. Pat tiem, kas tiek atzīti par patiesiem bēgļiem un viņiem piešķir šo statusum nav ļauts apmesties Austrālijā. Bieži krasta apsardze migrantu laivas, kas cenšas sasniegt valsti, piemēram, no Indonēzijas, vienkārši nosūta atpakaļ.

Šāda politika izpelnījusies cilvēktiesību organizāciju kritiku, kas norāda, ka tādā veidā patvēruma meklētāji praktiski nonāk ieslodzījumā uz nenotieku laiku attālās Klusā okeāna salās un nometnēs ir slikti dzīves apstākļi. Tāpat bijis daudz ziņu par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Bet Austrālijas valdība uzstāj, ka tas samazinājis migrāciju un bojā gājušo skaitu jūrā. Valdība arī norāda, ka ceļš, ko izvēlas patvēruma meklētāji, ir bīstams un to kontrolē cilvēku kontrabandisti, un Austrālijai ir pienākums to apturēt.

Papua-Jaungvinejai piederošajā Manusas salā esošais patvēruma meklētāju aizturēšanas centrs darbojies vairākus gadus. Austrālija Papua-Jaungvinejai piekristusi maksāt summu, kas atbilst 270 miljoniem eiro gadā, apmaiņā pret nometnes uzturēšanu un bēgļu statusu ieguvušo personu uzņemšanu.

Tomēr šī politika saņēma smagu triecienu aprīlī, kad Papua-Jaungvinejas Augstākā tiesa nolēma, ka šāda centra darbība ir pretrunā konstitūcijai – pantam, kas garantē personīgo brīvību. Tiesa paziņoja, ka ir jāsper „visi soļi”, lai izbeigtu aizturēšanu, ko tā nosauca par „nelegālu”.

Papua-Jaungvineja un Austrālija pēc vairāku mēnešu sarunām trešdien, 17.augustā, vienojušās Manusas salas nometni slēgt. Par to vispirms paziņoja Papua-Jaungvinejas premjerministrs Pīters O'Nīls, norādot, ka trešdien ticies ar Austrālijas imigrācijas ministriju.

O’Nīls gan norādīja, ka šis centrs, kurā šobrīd atrodas vairāk nekā 800 cilvēku un kuru liktenis tagad nav skaidrs, netiks slēgts uzreiz. Viņš paziņoja, ka tiek apsvērti vairāki varianti.

Arī Austrālijas imigrācijas ministrs Pīters Dutons pēc tam apstiprināja, ka viņa valdība strādā ar Papua-Jaungvineju, lai slēgtu šo nometni. Bet Dutons arī uzsvēra, no Manusas salas neviens patvēruma meklētājs nekad netiks pārvietos uz Austrāliju. Viņš iepriekš izteicies, ka daļu varētu pārvietot uz Nauru esošo centru. Austrālija arī varētu atkal atvērt nometni tai piederošajā Ziemassvētku salā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti