Panorāma

Tradicionālās dziedāšanas konkurss "Te man tika, te dziedāju!"

Panorāma

Vai bāriņtiesu reformas atrisinās problēmas?

Austrālija ziņo par kiberuzbrukumiem

Austrālija piedzīvo «kādas valsts ar lielām tehnoloģiskām iespējām» organizētus kiberuzbrukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Austrālija ceļ trauksmi par kiberuzbrukumiem dažādām valsts institūcijām un organizācijām. Premjerministrs Skots Morisons norādījis, ka tos organizē kāda valsts ar lielām tehnoloģiskām iespējām, to vārdā nenosaucot. Kiberdrošības eksperti tikmēr norāda – aizdomas krīt uz Ķīnu. 

Austrālijas institūcijas un organizācijas kiberuzbrukumus piedzīvo nepārtraukti, turklāt pēdējā laikā to skaits tikai pieaug. Ar šo paziņojumu premjerministrs Skots Morisons piektdien centās pievērst visas sabiedrības uzmanību šai problēmai, aicinot piesargāties. Pēc konsultēšanās ar kiberdrošības ekspertiem premjers ir pārliecināts, ka Austrālijai šādi uzbrūk valsts ar augstām tehnoloģiskām spējām, taču vārdā šo valsti nenosauca.

"Šīs aktivitātes mērķētas pret Austrālijas organizācijām plašā spektrā, ieskaitot visu līmeņu valsts pārvaldi, ražošanas sektoru, politiskās organizācijas, izglītību, veselības aprūpi un cita veida kritisko infrastruktūru. Mēs zinām, ka uzbrucējs ir tehnoloģiski izsmalcināts, valstisks politiskais aktieris, ņemot vērā šo aktivitāšu mērogu un izmantotās metodes. Austrālijas valdība apzinās un ir gatava šiem kiberdraudiem," stāstīja Morisons.

Viņš izcēla, ka ar šāda veida kaitnieciskām kiberaktivitātēm saskaras arī daudzas citas valstis un Austrālija nav unikāla.

Tikmēr nozares eksperti vērš uzmanību uz Austrālijas attiecību pasliktināšanos ar Ķīnu, kas, ļoti iespējams, arī ir Austrālijas premjerministra vārdā nenosauktā valsts ar lielām kiberspējām.  

Austrālija saniknoja oficiālo Pekinu saistībā ar aicinājumu sākt neatkarīgu un starptautisku Covid-19 izcelsmes izmeklēšanu, tādējādi faktiski apšaubot Ķīnas sniegto oficiālo informāciju.

Uz to reaģējot, Ķīnas amatpersonas aicinājušas savus pilsoņus pārskatīt nepieciešamību ceļot uz Austrāliju, jo tur, viņuprāt, pašlaik uzliesmo rasisms pret Ķīnas un citu Āzijas valstu izcelsmes cilvēkiem. Austrālija šīs apsūdzības kategoriski noliedz.

"Mēs ceram, ka atsevišķas Austrālijas amatpersonas, ievērojot neitralitāti un objektivitāti, pārtrauks politisko manipulēšanu ar šo epidēmiju un darīs vairāk, lai veicinātu starptautisko sadarbību cīņai ar to," norādījis Ķīnas ārlietu ministrijas runasvīrs Žao Lidzjaņs.

"No savas puses varam vienīgi izteikt nožēlu, ka dažas valstis izmanto pandēmiju, lai censtos nomelnot liberālās demokrātijas un slavināt viņu pašu autoritāro pārvaldes modeli," savukārt uzsvērusi Austrālijas ārlietu ministre Marisa Peina.

Spriedze abu valstu attiecībās bija pieaugusi arī vēl pirms Covid-19 krīzes, turklāt tieši saistībā ar Ķīnas realizēto kiberspiegošanu un apsūdzībām par iejaukšanos Austrālijas iekšējās lietās. Vienlaikus Ķīna joprojām ir Austrālijas lielākā tirdzniecības partnere, un aptuveni seši procenti Austrālijas iedzīvotāju ir Ķīnas izcelsmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti