Austrālijā durvis vērusi kafejnīca nedzirdīgajiem

Austrālijā durvis vērusi kafejnīca, kurā var justies ērti arī nedzirdīgie cilvēki. Kafejnīcas darbinieki ir apguvuši zīmju valodu, tādējādi laužot komunikācijas barjeras un iekļaujot sabiedrībā arī cilvēkus ar dzirdes traucējumiem.

Cilvēkiem, kuri dzird, komunikācija ar citiem ir ļoti vienkārša. Kurlajiem dzīve pasaulē, kur lielākā daļa cilvēku dzird viens otru, ir daudz grūtāka. Arī tādas it kā elementāras lietas kā kafejnīcas apmeklējums var sagādāt grūtības.

Kurlie cilvēki uzsver, ka dzirdīgo cilvēku pasaulē nav nepieciešama zīmju valoda, lai varētu sazināties. Tieši tādēļ ikdienas dzīvē nākas saskarties ar ļoti daudzām komunikācijas barjerām un ierobežojumiem.

Kafejnīcas īpašniekam Bašaram Krajemam radās ideja iemācīt darbiniekiem zīmju valodu pēc tam, kad viņa kafejnīcu apmeklēja kurls cilvēks: “Pirms satiku šo cilvēku, es par to nebiju domājis. Nedomāju, ka cilvēki ikdienā saprot, cik ļoti svarīgas ir spējas komunicēt vienam ar otru.”

Daudzi cilvēki domā, ka iemācīties zīmju valodu ir ļoti grūti, tomēr tā tas vis nav.

Lielākajā daļā gadījumu zīmju valodas apguve aizņem vairākas nedēļas.

Krajema ideja ir liels retums, taču viņš cer, ka kafejnīca kļūs par piemēru citiem uzņēmumiem Austrālijā. To novērtē arī vietējās nedzirdīgo biedrības, kurās priecājās par šādu kafejnīcu.

Kafejnīcas apmeklētāji cer, ka šāda kafejnīca ļaus sabiedrībai pierādīt, ka nav grūti savā vidū iekļaut arī kurlos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti